Nasze projekty

Kongres Małżeństw w Świdnicy. „Rodzina jest wartością”

Od 2 do 4 października w Świdnicy odbył się Ogólnopolski Kongres Małżeństw „Świętowanie i codzienność”. Była to dziesiąta edycja spotkania.

Organizatorzy byli zmuszeni do zmniejszenia ilości uczestników o połowę. W każdej chwili mogło też dojść do odwołania kongresu. „Reżim sanitarny wniósł atmosferę zagrożenia i wyciszenia. Próby rozpoznania osób znad maseczek, żółwiki zamiast misiaczków i delikatny aromat płynów dezynfekcyjnych” – napisali organizatorzy podsumowując kongres.

„Tym razem małżonkowie mieli okazję na wspólne przeżywanie czasu, miejsca i wypowiedzianych słów. Nieprawdopodobne przenikanie świętowania z codziennością. Cały scenariusz został wymyślony i zrealizowany przez życie” – czytamy

Wśród prelegentów kongresu była redaktor naczelna Stacji.pl Aneta Liberacka. W swojej prelekcji na temat społecznej roli małżeństwa zwracała uwagę na to, że w wielu domach brakuje życia rodzinnego. Domy często wyglądają tak, że każdy idzie do swojego pokoju i nie ma życia rodzinnego, nie ma kultury spędzania wspólnego czasu. Ludzie często nie potrafią być ze swoimi dziećmi, zasiąść przy stole.(…) Może naszym zadaniem jest ściągać młodzież do domu, żeby ta młodzież miała gdziekolwiek możliwość zobaczenia, że rodzina to jest wartość, że w rodzinie wymieniamy się informacjami, że jesteśmy dla siebie wsparciem i to dla nas może być szok, że niektórzy ludzie tego nie mają. Myślę, że to jest podstawowa rzecz, którą możemy dzisiaj realizować – mówiła.

Reklama
Reklama

Wszystkie wykłady i prelekcje z kongresu są udostępnione na stronie internetowej. Za kilka miesięcy będzie można je pobrać w wersji drukowanej.

SPRAWDŹ: Polscy biskupi: Troska o małżeństwa i rodziny jest priorytetowa

Reklama
Reklama

ag/Stacja7/kongresmalzenstw.pl

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite