Nasze projekty

Będą ewangelizować latem na plażach

Wyruszą na plaże i ulice nadmorskich miejscowości bez jedzenia, zapewnionych noclegów oraz pieniędzy - to pomysł grupy entuzjastów z całej Polski, który realizują już po raz dziesiąty. Właśnie ruszyły zapisy na akcję Ewangelizacji Nadmorskiej.

Do głoszenia Boga w ten nietypowy sposób przygotuje ich bp Edward Dajczak. Akcji w tym roku towarzyszy hasło: „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii”.

Ewangelizatorzy rozpoczną wędrówkę 20 lipca. Spędzą w drodze 10 dni. Będą rozmawiać z napotkanymi ludźmi, rozdawać ulotki zapraszające na wieczorną Mszę św. i spotkania po niej. Nie zabraknie pantomimy, świadectw, pieśni uwielbienia.

Wcześniej odbędą rekolekcje w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Rozpoczną się 15 lipca i potrwają do 19 lipca. Poprowadzi je bp Edward Dajczak.

Reklama
Reklama

Rekolekcje to nie tyle warsztaty uczące technik ewangelizacyjnych, co głębokie spotkanie z Bogiem. Uczestnicy są zachęcani do tego, by wiele czasu poświęcić na adorację Najświętszego Sakramentu, także nocną. W programie jest m.in. Msza św. wieczorna, a po niej długie, nawet kilkugodzinne modlitewne czuwanie.

Organizatorzy zdjęli nacisk z przygotowań logistycznych, technicznych, czy reklamujących przedsięwzięcie po to, by położyć go na przygotowanie duchowe.

– Chodzi nam o uchwycenie głębokiej więzi z Panem Jezusem. Bez tego nie będziemy umieli zawierzyć Opatrzności Bożej, a chcemy przez tę ewangelizację doświadczyć, że jesteśmy prowadzeni przez Boga. Iść tam, gdzie nas poprowadzi – wyjaśnia ks. Radek Siwiński, pomysłodawca akcji.

Reklama
Reklama

Udział w projekcie mogą wziąć osoby powyżej 17. roku życia. Koszt udziału w rekolekcjach poprzedzających ewangelizację wynosi 100zł, jednak gdyby ktoś nie mógł zapłacić tej sumy, to proszony jest o kontakt z organizatorami, by pieniądze nie były przeszkodą w uczestnictwie.

Szczegóły dotyczące akcji oraz sposobu przysyłania zgłoszeń na stronie www.miastopana.pl w zakładce „Ewangelizacja Nadmorska”. Pytania można zadawać telefonicznie pod nr 721 969 813 lub kierować na adres [email protected]

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite