Nasze projekty

Abp Ryś: Bóg jest konsekwentny i pokazuje nam wierną miłość

"Bóg jest konsekwentny i pokazuje nam wierną miłość. Czasem pokazuje nam ją milczeniem" - mówił dziś abp Grzegorz Ryś podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy domu biskupiego.

Dzisiejsza Ewangelia pokazuje nam, że Pan Bóg jest konsekwentny. To nie jest tak, że ponieważ arcykapłani nie przyjęli Jana, to Jezus się na nich obrazi i nie będzie z nimi rozmawiał. Tylko pokazuje pewną konsekwencję działania Boga. Do spotkania z Jezusem idzie się przez spotkanie z Janem. Nie wysłuchali tego co miał do powiedzenia Jan. To nie Bogu brakuje konsekwencji tylko im – mówił metropolita łódzki.

Abp Ryś podkreślił, że „Bóg jest konsekwentny i pokazuje nam wierną miłość”. Czasem pokazuje nam ją milczeniem, tak jak Jezus w dzisiejszej Ewangelii. To milczenie jest milczeniem miłości: jeszcze nie przetrawiliście wcześniejszego słowa, po co wam następne. To jest taka miłość, która ma na celu naszą przemianę i naszą konsekwencje wobec Boga. Bóg jest konsekwentny i obydwa dzisiejsze teksty to pokazują. Ta konsekwencja jest wierną miłością Boga do człowieka i do takiej konsekwencji i wierności nas wzywa – podkreślił.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę