Nasze projekty

200 osób w Poroninie na V Korowodzie Świętych

Ponad 200 dzieci i dorosłych przebrało się w osoby święte i błogosławione podczas V Korowodu Świętych, który przeszedł ulicami Poronina koło Zakopanego.

– Radują się nasze serca jako duszpasterzy, że Korowód Świętych angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. Cieszymy się, że dzięki dzieciom, przypomnieliśmy sobie naszych świętych patronów, o których na co dzień mało pamiętamy. Jest to dla nas wielka łaska od Boga, że w przeddzień Wszystkich Świętych oni są już z nami – podkreślał ks. Stanisław Parzygnat, proboszcz parafii w Poroninie.

W Poroninie około 200 dzieci i młodzieży, z pomocą rodziców przebrało się za swojego ulubionego świętego. Wśród nich był św. Józef, św. Jan Paweł II. Nie zabrakło nawet tych wyniesionych niedawno na ołtarze, np. bł. Hanny Chrzanowskiej.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku za osoby błogosławione i święte przebrali się także dorośli. Podczas Mszy św. zajmowali oni miejsce w prezbiterium, zaś w czasie Korowodu Świętych nieśli relikwiarze, które posiada parafia.

Reklama
Reklama

Duszpasterze w Poroninie wraz z siostrami michalitkami zorganizowali konkurs na najładniejsze stroje świętych i błogosławionych. Jury uznało jednak, że na nagrodę zasługują wszystkie przebrane dzieci.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę