Nasze projekty
Cathopic/Angelica Mendoza

Triduum i Wielkanoc ze Stacją7

Tegoroczne Triduum i święta Wielkanocne ponownie spędzimy głównie w domach. W tym czasie zapraszamy Was także na Stację7. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników kilka propozycji, które pomogą dobrze przeżyć ten czas.

Reklama

Na każdy dzień Triduum oraz Niedzielę Zmartwychwstania przygotowaliśmy plan duchowy i zadaniowy. 

Plan duchowy to zachęta, by towarzyszyć Jezusowi godzina po godzinie, od przygotowania Paschy aż po pusty grób. W kolejnych artykułach znajdziecie szczegółowy przebieg wydarzeń biblijnych, a do każdego fragmentu przypisane zostały 2 pytania, które mogą pomóc w medytacji.

Plan zadaniowy natomiast to propozycja kilku zadań, dzięki którym przeżywanie kolejnych dni Triduum będzie naprawdę angażujące. Zadania, które proponujemy pomogą skupić się na tym, co najważniejsze w danym dniu Triduum i w Wielkanoc. 

Reklama

Ponadto, jak co roku, znajdziecie u nas wiele artykułów i materiałów formacyjnych oraz czysto technicznych, które z pewnością sprawdzą się w przeżywaniu Liturgii, gdziekolwiek będziecie.

Osoby, które będą uczestniczyć w Liturgii online, będą mogły skorzystać z kilku propozycji transmisji z różnych miejsc w Polsce. Natomiast dla zaangażowanych w przygotowanie Liturgii w parafii mamy chociażby komentarze liturgiczne i śpiewniki. 

Nie zapominamy także o dobrym przeżyciu tego świętego czasu w naszych domach. Pomogą w tym m.in. playlista na Triduum oraz na Wielkanoc, a także instrukcja, jak pobłogosławić wielkanocne pokarmy w gronie rodzinnym.

Reklama

Triduum na Stacji7

Wielki Czwartek to szczególny dzień dla wszystkich kapłanów – to wtedy obchodzimy święto ustanowienia Eucharystii. W tym dniu chcemy skupić się na tym sakramencie, a także pamiętać o księżach. Na naszej stronie będzie można znaleźć modlitwy za kapłanów, będzie można też zobaczyć wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.

Proponujemy też naśladowanie Jezusa w służbie. Tego dnia zachęcamy do udziału we Mszy Wieczerzy Pańskiej, nawet jeżeli miałaby być ona przeżywana wirtualnie. Warto też znaleźć czas na osobistą adorację. Można wtedy odmówić litanię do Chrystusa Kapłana i Żertwy, która będzie na naszej stronie.

W Wielki Piątek to szczególny dzień, kiedy wspominamy mękę i śmierć Jezusa na krzyżu. W tym czasie proponujemy skupienie się na krzyżu – można go wyeksponować i adorować też w swoim domu. W rozmyślaniu nad Męką Jezusa mogą pomóc piękne, choć nierzadko szokujące obrazy, na których przedstawiali ją różni artyści. W tym czasie można słuchać naszej playlisty na Triduum. W piątek należy zachować ścisły post, można też odprawić Drogę Krzyżową. Na naszej stronie internetowej będzie można zobaczyć transmisję nabożeństwa z Watykanu.

Reklama

Wielka Sobota to dzień ciszy przy grobie Jezusa. Można w tym dniu bezpiecznie wybrać na adorację w kościele, zadbać o ciszę i odpowiednią atmosferę w domu, a dzień warto zacząć tzw. Ciemną Jutrznią. Warto też przygotować koszyk wielkanocny – jego symbolika będzie wyjaśniona w specjalnym tekście.

Zwieńczeniem tego dnia będzie wieczorna Liturgia, w której pojawi się kilka elementów, których nie przeżywamy na co dzień. Jednym z nich będzie uroczyście śpiewany Exsultet, czyli Orędzie Wielkanocne – o jego pochodzeniu i znaczeniu będzie można przeczytać na naszej stronie.

Niedziela Zmartwychwstania to czas radości i świętowania Zmartwychwstania Jezusa. Jedną z jego form mogą być pieśni wielkanocne – ich playlista będzie dostępna na naszej stronie. Na Stacji7 będzie można też przeczytać dokładną analizę Ewangelii z tego dnia, a także będzie można znaleźć modlitwę, którą warto odmówić przy świątecznym stole.

To tylko niektóre propozycje, które przygotowała nasza redakcja na Święta Wielkanocne. W te święta zapraszamy na Stację7!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę