Nasze projekty
Aneta Liberacka

Projekt życia

Biblia. Najlepszy na świecie podręcznik coachingu i zarządzania projektami

Reklama

Według wszelkich definicji, coaching osobisty jest doskonałym wsparciem dla wszystkich osób, które czują gotowość do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Coaching osobisty daje możliwość całościowego spojrzenia na swoje życie, zastanowienia się dokąd zmierza, przemyślenia w jakich obszarach najbardziej potrzebuje zmian. Coaching osobisty zakłada podejście holistyczne. U podstaw tego założenia leży przekonanie, że zmiany w jednych obszarach życia klienta mogą mieć również pozytywny wpływ na zmiany w innych obszarach.

Oznacza to, że wszyscy specjaliści od coachingu osobistego, doszli już do wniosku, że nasze życie osobiste, praca, relacje, pasje – wszystko to w sumie, razem składa się na wielki projekt. Projekt życia.

Reklama

Każdy projekt dobrze prowadzony opiera się o jakąś metodologię. W każdym projekcie są jasno wyznaczone zasady, których należy się trzymać oraz wskaźniki, które pozwalają ocenić czy się go dobrze realizuje. Każdy osobisty coach, który ma pomóc nam w realizacji projektu, zaczynając swoją sesję, w pierwszym kroku pyta o cele. W kroku następnym prosi, by połączyć ten cel z najwyższą wartością, w jaką się wierzy, na jakiej Ci zależy.

Zadanie numer jeden jest więc takie, żeby wiedzieć jakie w życiu wyznaje się wartości. Dla człowieka wierzącego zadanie jest proste. My, wierzący, po pierwsze mamy najlepszego Coacha na świecie, a po drugie, posiadamy najlepszy Podręcznik zarówno do coachingu jak i do zarządzania projektami. Mamy Biblię. A w niej krok po kroku rozpisane etapy: planowania, realizacji a nawet zakończenia i oddania naszego projektu – podpisania „protokołu odbioru”.

Reklama

biblia_pismo_swiete

Reklama

Projekt życia, złożony jest więc z mniejszych projekcików, które krok po kroku wdrażane, prowadzą do realizacji celu nadrzędnego – osiągnięcia szczęścia, spełnienia i zbawienia.

Realizując więc każdy taki mały projekt w swoim życiu, warto korzystać z tej genialnej dokumentacji projektowej, jaką zostawili nam po sobie wybitni “Kierownicy Projektów”, spisując najpierw Stary Testament a później Nowy, z których Drugi jest doskonałym wykorzystaniem „know how” zawartego w tym Pierwszym. Ewangelia jednoznacznie pokazuje, że warto wzorować się na Jezusie, jako doskonałym PMie, który brawurowo realizuje powierzony cel i czyni to z wszelkimi zasadami Project Managementu: określa zakres, powołuje zespół projektowy, motywuje (8 Błogosławienstw), przydziela zadania (idźcie i głoście) ocenia etapy realizacji i ostatecznie kończy swój projekt wielkim sukcesem (Wykonało się).

Warto sprawdzić czy Biblia naprawdę może stanowić dla nas podręcznik w realizacji naszego Projektu, warto spróbować już dziś. Jest okazja, zaczęliśmy właśnie ósmy tydzień biblijny.

Jeśli tylko zaczniemy żyć Słowem tam zawartym, bardzo szybko przekonamy się, że Biblia to nie tylko podręcznik. Biblia to nasze życie.

Zapraszam do numeru o Biblii.

A w nim:


Pismo Święte. Instrukcja obsługi

Cykl Sacrolaborek prowadzonych przez biblistkę, siostrę Judytę Pudełko PDDM


Człowieku, czytaj Pismo Święte!

Rozmowa wideo z ks. Jakubem Bartczakiem


7 największych pomyłek w tłumaczeniach Biblii

Roman Zając na tropie „błędów” tłumaczy Pisma Świętego na język polski


15 ciekawostek o Piśmie Świętym

Które słowo występuje w Biblii najczęściej? Które rozdziały są najdłuższe, a które najkrótsze?


jn2

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite