Nasze projekty

Szkoła św. Tomasza: Żyj swoim życiem!

Najlepsza przygoda, jaką masz do przeżycia to… twoje własne życie. Dlatego to na nim powinieneś się najbardziej skupić.

Reklama

Znasz ludzi, którzy zamiast swojego życia wolą ucieczkę w świat seriali lub marzą, by spotkały ich zdarzenia godne bohaterów najpopularniejszych powieści? A może sam tak masz? Nie ma nic złego w oglądaniu telewizji czy czytaniu książek, dopóki te czynności nie stają się ważniejsze niż wydarzenia czy sprawy związane z naszym życiem.

Jak sprawdzić, czy wpadłeś w taką pułapkę? Przeanalizuj, czy wolisz opowiadać innym o fabule serialu czy o tym, co u ciebie słychać. Czy bardziej orientujesz się w losach fikcyjnych bohaterów, niż znasz motywy swoich działań i decyzji?

Reklama
Reklama

12674243_1068883236465420_1318636225_n
tłum. dr Michał Wilk – Orygenes.pl

Św. Tomasz uczy, żeby nie wtrącać się w sprawy innych ludzi. To nie tylko wskazówka, by nie być wśibskim. Ale może przede wszystkim zachęta, by bardziej przejmować się życiem własnym. Nawet jeśli bardzo chciałbyś żyć tak jakbyś był na czyimś miejscu, musisz pamiętać, że wtedy twoje miejsce pozostanie bez opieki.

Reklama
Reklama

Jeśli taki stan się ciągnie latami, może spowodować bolesne i nieodwracalne skutki. Takie, których najmocniej żałuje się na łożu śmierci… Dlatego żyj swoim życiem!


Rubin_LepiejGretchen Rubin – „Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście”

Reklama

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj je i wybierz własną drogę do szczęścia.

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę