Nasze projekty

Szkoła św. Tomasza: Bierz przykład z innych

Jak żyć? Na to kultowe już pytanie, odpowiedzi znajdują się w życiorysach świętych. A także w historiach ludzi, którzy w niebie jeszcze nie są, ale żyją tak, by się tam dostać.

Reklama

Św. Jan Paweł II uczył nas, m. in. jak stawiać sobie wysokie wymagania i godnie przeżywać cierpienie związane z chorobą. Bł. Matka Teresa z Kalkuty swoim życiem pokazywała, jak służyć innym, kiedy samemu odczuwa się duchową pustkę.

Jak ich naśladować i dążyć do świętości? Podpowiedź daje wspomniana wcześniej bł. Matka Teresa: “Świętość nie jest luksusem dostępnym tylko dla niewielu. Jest to zwykły obowiązek dla mnie i dla ciebie. Świętość jest zwykłą akceptacją woli Boga, wyrażoną z szerokim uśmiechem”.

Reklama
Reklama
tomasz3(1)
tłum. dr Michał Wilk – Orygenes.pl

A skoro świętość jest zwykła, to sposoby na uczenie się jej też są proste. Podglądaj innych, jak czynią dobro. Ucz się z życiorysów świętych, inspiruj się ich słowami. Ale nie tylko ci, którzy są już w niebie, mogą być w tej kwestii pomocni. Jeśli dobrze rozejrzysz się wokół, to z pewnością znajdziesz takie przykłady osób, które warto naśladować w podążaniu do świętości. Nie zaniedbuj uczenia się od nich!


Rubin_LepiejGretchen Rubin – „Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście”

Reklama
Reklama

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj je i wybierz własną drogę do szczęścia.

 

Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę