Nasze projekty

Szkoła św. Tomasza: Zdobądź klucz do szczęścia!

Łagodność błędnie postrzega się jako słabość. Jest zaś potężnym narzędziem nawracania i kluczem do szczęścia!

Reklama

Łagodność jest jednym z owoców Ducha Świętego. Kto ją posiądzie, współpracując z łaską, może zdziałać większe cuda niż poprzez praktyki ascetyczne. Edward Maria Jan Poppe, błogosławiony Kościoła Katolickiego, pisał bowiem: “Łagodne traktowanie wyniosłego charakteru czy nieznośnego gościa więcej jest warte niż spanie na twardym łożu”.

Święty Tomasz uczy, że łagodność nie ma względu na osobę. I nie ma od tej reguły żadnych wyjątków.

Reklama
Reklama

Layer-6111
tłum. dr Michał Wilk – Orygenes.pl

Do ćwiczenia się w łagodności wielokrotnie namawia również Pismo Święte. Chociażby w słowach 2 Listu do Tymoteusza: “A sługa Pana nie powinien się wdawać w kłótnie, ale [ma] być łagodnym względem wszystkich, skorym do nauczania, zrównoważonym. Powinien z łagodnością pouczać wrogo usposobionych, bo może Bóg da im kiedyś nawrócenie do poznania prawdy.” 2 Tm 2, 24-25

Reklama
Reklama

Łagodność jest nie tylko biblijnym sposobem traktowania “trudnych ludzi” z naszego otoczenia.  Jak zapewnił Jezus w Kazaniu na Górze, łagodność daje szczęście i zostaje sowicie wynagrodzona. Wg Biblii Poznańskiej trzecie z błogosławieństw brzmi bowiem: “Szczęśliwi łagodni, albowiem odziedziczą ziemię”.


Rubin_LepiejGretchen Rubin – „Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście”

Reklama

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj je i wybierz własną drogę do szczęścia.

 

 

 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę