Nasze projekty

Szkoła św. Tomasza: Do czego używać pamięci?

W czasach, kiedy wszystko można wyszukać w internecie, uczenie się czegoś na pamięć traktowane jest jako zaśmiecanie umysłu. Co warto przechowywać w umyśle?

Reklama

Jak pisał Mark Twain, “gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać”. Jednak dobra pamięć przydaje się nie tylko notorycznym kłamcom. Św. Tomasz nazywa ją szkatułką, a więc miejscem, w którym powinno się przechowywać szczególnie cenne rzeczy.

Takimi z pewnością są wspomnienia. Przede wszystkim te dobre, do których możesz wracać i ogrzewać serce w gorszych momentach życia. Ciepło rodzinnego domu, “migawki” z udanych wakacji czy wszelkie inne chwile, w który po prostu czułeś się dobrze. Każde z tych wspomnień może okazać się wybawieniem, gdy teraźniejszość zacznie cię przytłaczać.

Reklama
Reklama

akwinata(2)
tłum. dr Michał Wilk – Orygenes.pl

Na liście ważnych rzeczy do zapamiętania mocną pozycję zajmują również Boże obietnice względem naszego życia. Warto nauczyć się na pamięć tych fragmentów Pisma Świętego, w których Bóg obiecuje wspaniałe rzeczy tym, którzy Go miłują.

Reklama
Reklama

Wreszcie dobrze jest pamiętać rzeczy, które Bóg już dla nas uczynił. Nie tylko są one potwierdzeniem wypełniania się Bożych obietnic. Uczą także dziękczynienia i uwielbienia, czyli postaw, które mają moc przemiany życia na lepsze.


Rubin_LepiejGretchen Rubin – „Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście”

Reklama

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj je i wybierz własną drogę do szczęścia.

 

 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę