Nasze projekty

Szkoła św. Tomasza: Nie wszystko możesz!

Jeśli ktoś przekonuje cię, że możesz zrobić wszystko, czego tylko zapragniesz, nie ufaj mu! Zawsze są jakieś ograniczenia, których nie da się przeskoczyć.

Reklama

Zapytasz, co w takim razie z biblijnym “Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 13)? Oczywiście, te słowa są prawdą, ale nie gwarantują przecież, że spełni się każda twoja zachcianka. Możesz osiągnąć wszystko tylko w takim zakresie, jaki będzie zgodny z wolą Bożą.

Dlatego bądź ostrożny, bo nie brakuje pseudonauczycieli, którzy próbują wciskać ściemy, że nie masz żadnych ograniczeń (lub co najwyżej jest nimi twoja wola czy wyobraźnia).

Reklama
Reklama

tomasz(4)
tłum. dr Michał Wilk – Orygenes.pl

Są rzeczy, których nigdy nie osiągniesz. Cele, których nigdy nie zrealizujesz. I marzenia, które się nie spełnią. Albo i takie, które wprawdzie osiągniesz, ale nie dadzą ci szczęścia. Bo nie będą zgodne z twoim powołaniem.

Reklama
Reklama

Dlatego zastanów się dobrze, czy musisz tak gonić za wszystkim, na co ci przyjdzie ochota lub co jest aktualnie na topie. Poznaj swoje możliwości i ograniczenia. Rozeznaj, czego oczekuje od Ciebie Bóg i zrób krok w kierunku prawdziwego szczęścia. Zasługujesz na to!


Rubin_LepiejGretchen Rubin – „Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście”

Reklama

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj je i wybierz własną drogę do szczęścia.

 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę