Nasze projekty

Szkoła św. Tomasza: Bądźcie autorytetami!

Współczesny człowiek nie potrzebuje “fajnych księży”, takich do tańca i różańca, którzy są super kumplami. Znacznie bardziej potrzeba mu autorytetów duchowych.

Reklama

Św. Tomasz z Akwinu radził swemu współbratu, by nie zajmował się słowami i czynami dotyczącymi spraw świeckich. Ale czy to oznacza, że duchowni w ogóle nie powinni się wtrącać w sprawy wiernych?

Przeciwnicy Kościoła Katolickiego i jego nauk chcieliby, żeby księża nie mieszali się do polityki, milczeli gdy niszczona jest rodzina czy deptane są resztki moralności. Porada Akwinaty nie zawiera jednak takiego przesłania. Wskazuje za to, że sprawy duchowe powinny być dla osób konsekrowanych najważniejsze.

Reklama
Reklama
5
tłum. dr Michał Wilk – Orygenes.pl

To bardzo dobrze, że księża dbają o swoją kondycję fizyczną, potrafią wielbić Boga, “wymiatając” na gitarze, czy z biegłością posługują się nowoczesną technologią. Powinni jednak pamiętać, że wierni nie potrzebują księży, z którymi mogą pobiegać, pobujać się w rytm skocznej muzyki czy “poklikać” w Internecie.

Reklama
Reklama

To wszystko jest fajne, ale w pierwszej kolejności wierni potrzebują “pasterzy dusz” z prawdziwego zdarzenia. Autorytetów, którzy będą potrafili podnieść i wyznaczyć właściwy kierunek w najtrudniejszych momentach. A wspólny bieg powinien być przede wszystkim zwycięskim zmierzaniem w kierunku nieba! Tak rozumiany autorytet może, a nawet powinien mieszać się w świeckie sprawy.


Rubin_LepiejGretchen Rubin – „Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście”

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Reklama

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj je i wybierz własną drogę do szczęścia.

 

 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę