Nasze projekty

Holydays

Jednym z najczęściej powtarzanych haseł przed wyjazdem na wakacji jest to, że „nie ma odpoczynku od Boga“. Ma ono być główną zachętą do tego, żeby wierni w czasie swojego wypoczynku zdobyli się na ten wysiłek i poszli do Kościoła. Dlaczego wymagamy od siebie tak mało?

Reklama

Grupa młodych ludzi tworząca serwis Ewangelizacja.waw.pl oraz stronę na Facebooku „Żyj, módl się, kochaj!“ wpadła na pomysł zmiany tego hasła. Słyszymy więc, że „nie ma wakacji od ewangelizacji“. To zmienia postać rzeczy, prawda? To hasło ma nie tylko przypomnieć nam o tym, że w wakacje też można ewangelizować. Ma w ogóle uświadomić wierzącym, że na mocy chrztu każdy jest powołany do ewangelizacji!

Żeby nie pozostać gołosłownym wyżej wspomniane serwisy ruszyły z internetową akcją Holydays. O co chodzi? O zachęcenie do dzielenia się swoim przeżywaniem wakacji, wyjazdem w góry, nad morze, nad jezioro, czy po prostu spędzaniem wolnego czasu. W czym tkwi haczyk? W byciu widocznym. Nie chodzi o jaskrawy strój, czy dziwny wygląd. Chodzi o bycie widocznym ze swoją wiarą. Pierwszą ewangelizacją jest zawsze zwyczajna obecność ludzi wierzących, którzy potrafią zmusić drugiego człowieka do zastanowienia. Wyjście na ulicę w koszulce z fragmentem Pisma Świętego, czytanie katolickich czasopism w miejscach publicznych, chodzenie po górach z różańcem zaciśniętym w dłoni i wiele innych rzeczy, które obserwatorów zmuszą do zadania sobie prostego pytania: dlaczego?

 

Reklama
Reklama

Zdjęcia i krótkie filmy wrzucane na facebook z hashtagiem #Holydays2014 mogą stać się więc okazją także do ewangelizacji w internecie, a może też do promowania lokalnych inicjatyw ewangelizacyjnych? Świadectwo może dać każdy. Młodsi, starsi, świeccy, księża, bracia zakonni i siostry. Każdy jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny! Zagospodarujmy razem przestrzeń internetu, wyjdźmy do ludzi, uwiecznijmy to i ze swoimi wspomnieniami spotkajmy się pod tagiem #Holydays2014.

 

Holydays

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite