Nasze projekty

Siedem

Liczba siedem symbolizuje w Biblii doskonałość, pełnię

Reklama

„Siedem” pojawia się ona w Piśmie Świętym bardzo często. Opis stwarzania świata został opisany jako siedem dni. Dla wyznawców judaizmu świętym dniem był szabat, czyli siódmy dzień, w którym Bóg „odpoczął”.

Siódemka oznaczała dla nich jakiś pełny, doprowadzony do końca etap. Żydzi uważali nie tylko każdy siódmy dzień tygodnia za poświęcony Bogu, ale także każdy kolejny siódmy rok w żydowskim kalendarzu.

Reklama
Reklama

Liczba ta odgrywa szczególną rolę wśród symboli Apokalipsy. Obliczono, że słowo „siedem” zostało użyte w Apokalipsie św. Jana 54 razy. I tak oto mamy np. 7 złotych świeczników, 7 gwiazd w prawej ręce Syna Człowieczego, 7 Kościołów i 7 aniołów tychże Kościołów, 7 Duchów Boga, 7 pieczęci, 7 trąb i 7 czasz, których wylewanie powoduje 7 plag spadających na ludzkość. Mamy też 7 głów Bestii, które symbolizują jednocześnie 7 pagórków i 7 królów. Siódemka występuje ponadto w strukturze Apokalipsy i rozmaitych wyliczeniach.

Reklama
Reklama

Jeśli ktoś oglądał „Ulicę Sezamkową”, być może zauważył, że pod koniec pojawia się tam informacja, że dany odcinek sponsorowała konkretna litera alfabetu. Apokalipsa sprawia wrażenie w dużej mierze sponsorowanej przez liczbę siedem.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite