Nasze projekty
Roman Zając

Alfa i Omega

Mówimy czasem o kimś, że jest w jakiejś dziedzinie Alfą i Omegą, to znaczy, że wie na dany temat wszystko, a przynajmniej bardzo dużo i stanowi swego rodzaju autorytet. Niektórzy mają o sobie tak wysokie mniemanie, że sami uważają się za Alfę i Omegę. Alfa to pierwsza, a Omega ostatnia litera greckiego alfabetu. Razem zwrot […]

Reklama

Mówimy czasem o kimś, że jest w jakiejś dziedzinie Alfą i Omegą, to znaczy, że wie na dany temat wszystko, a przynajmniej bardzo dużo i stanowi swego rodzaju autorytet. Niektórzy mają o sobie tak wysokie mniemanie, że sami uważają się za Alfę i Omegę.

Alfa to pierwsza, a Omega ostatnia litera greckiego alfabetu. Razem zwrot ten oznacza więc całość, pełnię, wielkość. Jest to jakby klamra spinająca dzieje ludzkości od Edenu do Sądu Ostatecznego. W Apokalipsie św. Jana w ten sposób określony jest Bóg (Ap 1,8; 21,6) i Jezus (Ap 22,13), z dopowiedzeniami „Początek i Koniec” (1,8; 21,6; 22,13) i „Pierwszy i Ostatni” (22,13). Jak wiadomo na początku było Słowo (czyli Syn Boży). Cały świat pochodzi od Niego i do Niego także zmierza jako do swojego ostatecznego celu.

Reklama
Reklama

A zatem Alfa i Omega to nasz Bóg jako Stwórca i jako Sędzia.

Reklama
Reklama

Poznaj więcej apokaliptycznych symboli:

banner-apokalipsa

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite