Nasze projekty
fot. fot. Mateus Campos Felipe/Unspash/Luis Ángel Espinosa/Cathopic

Po święceniach kapłańskich papież otrzymał wyjątkowy list od babci. Do dziś trzyma go w brewiarzu

Po święceniach kapłańskich papież Franciszek otrzymał od babci "skromny upominek, który posiada bardzo małą wartość materialną lecz wielką duchową". 53 lata temu Jorge Mario Bergoglio przyjął święcenia kapłańskie.

Reklama

Jorge Mario Bergoglio przyjął święcenia kapłańskie 13 grudnia 1969 roku z rąk abp. Ramóna José Castellano, metropolity Córdoby w kaplicy jezuickiego kolegium św. Michała w Buenos Aires.

Obecna na tym wydarzeniu babcia Rosa, która była pierwszym autorytetem duchowym dla przyszłego papieża, wręczyła nowo wyświęconemu kapłanowi list, w którym napisała: „Tego pięknego dnia, kiedy możesz trzymać w konsekrowanej dłoni Chrystusa, naszego Zbawcę, i kiedy szeroka ścieżka głębszego apostolstwa otwiera się przed tobą zostawiam Ci ten skromny upominek, który posiada bardzo małą wartość materialną lecz wielką duchową”. Ten duchowy testament Franciszek trzyma do dzisiaj w brewiarzu.

Z okazji rocznicy nie przewidziano żadnych obchodów w Watykanie. Natomiast diecezja rzymska złożyła życzenia swojemu biskupowi. „Cała wspólnota diecezjalna Rzymu gromadzi się wokół swojego biskupa Papieża Franciszka w 53. rocznicę jego święceń kapłańskich i składa w tym szczególnym dniu najszczersze i najserdeczniejsze życzenia” – napisano na stronie internetowej diecezji.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Babcia papieża. Nikt, tak jak ona, nie wpłynął na Jorge Mario Bergoglio

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę