Fot. MART PRODUCTION/Pexels

Weronika Kostrzewa o cyklu „O księdzu mowa”: Człowiek sam w sobie jest interesujący

„Znaleźliśmy się w czasie, w którym część społeczeństwa atakuje księży, a część ich broni. Okopaliśmy się na swoich miejscach. Czasami zapominamy, że mówimy o człowieku, który ma imię, nazwisko, PESEL, pasje, zainteresowania, przeżycia. Mówimy o człowieku, który sam w sobie jest interesujący. Warto go odkryć, żeby chętniej go słuchać i zacząć tworzyć z nim wspólnotę” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Weronika Kostrzewa, autorka cyklu „O księdzu mowa” w „Stacji 7”.

Reklama

Celem tego cyklu jest to, żeby przestać postrzegać księży jako ludzi innej kategorii, bo wtedy nie jesteśmy w stanie stworzyć z nimi wspólnoty, a Kościół ma być wspólnotą. Tak jak świeccy potrzebują księży, tak księża potrzebują wiernych. Żeby mówić o prawdziwym duszpasterstwie, musimy być blisko siebie – dodała rozmówczyni Karola Gaca.

Jeśli odkryjemy księży jako osoby ciekawe i fascynujące, jeśli odkryjemy w nich ludzi, z którymi warto tworzyć więź i relację – będziemy Kościołem ze wspólnotą – mówiła redaktor Kostrzewa twierdząc, że każdy z nas – zarówno księża jak i świeccy – potrzebuje „obudowania wspólnoty”.

Nie uda się porozmawiać z każdym księdzem w Polsce, ale ten cykl jest też zachętą, że warto poznać swojego księdza w parafii i dowiedzieć się, jakie ma pasje, zainteresowania. Chociażby ks. Mariusz Wedziuk, znany jest z tego, że robi zdjęcia i ta rozmowa jest o jego znanych fotografiach, natomiast kiedy opowiada o swoim powołaniu do kapłaństwa, to widzimy człowieka, który zupełnie zmienił swoje życie – dodaje autorka.

Reklama
Reklama

Posłuchaj całej rozmowy

ZOBACZ ARTYKUŁY W CYKLU “O KSIĘDZU MOWA”:

Reklama
Reklama

16 lat w sutannie i 35 za obiektywem. Ks. Mariusz Wedziuk


Biegający rektor. Ks. dr Przemysław Kwiatkowski


Modlitwa, ewangelia i bańki mydlane. Ks. Teodor Sawielewicz

Reklama

Santiago de Łeba – by nie ustać w drodze.Ks. Zenon Myszk

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę