Nasze projekty
Fot. Henri Manuel - Christie's,Wikipedia/Wydawnictwo Stacja7

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie”. Lekcja od Marii Skłodowskiej-Curie

"Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny, i osiągnąć to za wszelką cenę." W 119. rocznicę przyznania nagrody Nobla w dziedzinie fizyki Marii Skłodowskiej-Curie, publikujemy rozważanie jej słów autorstwa Agnieszki Huf, zawarte w "Modlitewniku dla kobiet".

Reklama

Modlitewnik dla kobiet tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata.


ZDOLNOŚĆ

Cytat:

Reklama

Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny, i osiągnąć to za wszelką cenę. / Maria Skłodowska-Curie

Rozważanie: Od dziecka panicznie bałam się wystąpień publicznych. Wzięcie mikrofonu do ręki powodowało palpitację serca. Nawet przeczytanie lekcji w kościele było za trudne, a co dopiero powiedzenie kilku zdań od siebie. Po latach sytuacja życiowa zmusiła mnie do tego, aby przemawiać przed grupą ludzi. Za pierwszym razem głos mi się trząsł, a nogi miałam jak z waty. Za drugim razem było ciut lepiej. Potem znów odrobinę pewniej.

Po kilku miesiącach odkryłam, że nawet lubię stać przed ludźmi i do nich mówić. A po jakimś czasie ludzie zaczęli do mnie podchodzić i mówić, że bardzo lubią mnie słuchać. Odkryłam w sobie talent do przemawiania, ale wymagało to ode mnie zmierzenia się z własnym lękiem.

Reklama

Modlitwa: Jezu, Ty znasz mnie lepiej niż ja sama siebie. Pomóż mi odkrywać talenty i zdolności, które we mnie złożyłeś, a których ja jeszcze nie dostrzegam. Daj mi wytrwałość w ich rozwijaniu, abym dzięki nim mogła żyć jeszcze pełniej i służyć innym jeszcze skuteczniej. Amen.

Zadanie: Przypomnij sobie coś, co kiedyś wydawało się dla ciebie czymś trudnym, nie do przeskoczenia, a teraz przychodzi ci z łatwością. Co musiałaś zrobić, żeby to osiągnąć? W jakim obszarze możesz spróbować zrobić mały krok, aby sprawdzić, czy to nie jest twoja ukryta zdolność?

Autorką tego rozważania jest Agnieszka Huf, dziennikarka „Gościa Niedzielnego”. Jak sama o sobie pisze: z urodzenia (i przekonania!) – Ślązaczka. Z zawodu – psycholog. Z pasji – bibliofil, człowiekolub, autostopowiczka. A to wszystko traci na znaczeniu wobec najważniejszego: z woli Ojca – dziecko Boże. Absolwentka Akademii Dziennikarstwa 2017/18.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę