Nasze projekty
Fot. ThisisEngineering RAEng,Unsplash/Materiały Wydawnictwa Stacja7

„Kierownictwo nad innymi trzeba zaczynać od kierowania sobą”. Jak być dobrą liderką?

"Dziś dzięki doświadczeniu wiem, że najlepsze przywództwo oparte jest na własnym dobrym przykładzie. Wiem, że najważniejsza władza to panowanie nad samą sobą – nad moim ciałem, umysłem, to świadomość i jedność z duchem oraz wrażliwość i zrozumienie relacji z kochającym i przebaczającym sercem" - pisze Małgorzata Dąbrowska w rozważaniu w wydawanym przez Wydawnictwo Stacja7 "Modlitewniku dla kobiet".

Reklama


Modlitewnik 
tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata. Odkrywamy kolejną z Autorek rozważań „Modlitewnika dla kobiet”.


LIDERKA

Cytat: Kierownictwo nad innymi trzeba zaczynać od kierowania sobą. Kto posiadł umiejętność władania sobą, kto poznał siebie, nabywa oględności i ostrożności w ocenianiu innych. / Bł. Stefan Wyszyński

Reklama

Rozważanie: Czuję się odpowiedzialna. Dlaczego? Skąd to przekonanie, że ode mnie tak wiele zależy; że ma znaczenie każde słowo, każde zachowanie; że nie ma nieważnych momentów; że ja mam wpływ na ludzi wokół mnie, bo mogę ich podnosić, wspierać, a mogę odepchnąć, zlekceważyć, źle potraktować? Ta odpowiedzialność i świadomość tej mocy to jeszcze dar czy może już brzemię? Wybieram, że to dar, że Bóg powołuje mnie, by przewodzić. Dziś dzięki doświadczeniu wiem, że najlepsze przywództwo oparte jest na własnym dobrym przykładzie. Wiem, że najważniejsza władza to panowanie nad samą sobą – nad moim ciałem, umysłem, to świadomość i jedność z duchem oraz wrażliwość i zrozumienie relacji z kochającym i przebaczającym sercem.

Modlitwa: Panie, uwielbiam Cię za dar życia. Oddaję Ci chwałę za to, że obdarzyłeś mnie tak wielkimi darami i tak wielkim zaufaniem. Wciąż, Panie, stawiasz przede mną ludzi i powierzasz mi ich. Proszę, obdarz mnie łaską całkowitego zjednoczenia z Tobą, by przewodzić, czyli służyć im tak, jak Ty to doskonale zaplanowałeś. By patrzeć jak Ty, mówić jak Ty i kochać jak Ty. Amen.

Zadanie: Zastanów się, jaką odpowiedzialność Bóg składa w Twoim sercu i chce, abyś przyjęła to ważne zadanie i śmiało, jak przystało na Bożą liderkę, podjęła się jego realizacji.

Reklama

>>>Wesprzyj wydanie „Modlitewnika dla kobiet”

Autorką tego rozważania jest Małgorzata Dąbrowska – właścicielka m.in. “Boskiego Biznesu”, prezes Fundacji „Boskie Skrzydła”, mama czwórki dzieci, zaangażowana w duszpasterstwo przedsiębiorców Talent.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę