Nasze projekty
Fot. Wikipedia/Stacja7

„Czy prawda jeszcze kogoś interesuje?” Kobiece spojrzenie na myśl bł. ks. Jerzego Popiełuszki

"Aby pozostać człowiekiem wolnym duchowo, trzeba żyć w prawdzie" - mówił bł. ks. Jerzy Popiełuszko. W liturgiczne wspomnienie błogosławionego, przytaczamy rozważanie jego myśli autorstwa Małgorzaty Terlikowskiej z wydawanego przez Wydawnictwo Stacja7 "Modlitewnika dla kobiet".

Reklama

Modlitewnik stworzyły kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata.

FAŁSZ

Reklama

Cytat: Aby pozostać człowiekiem wolnym duchowo, trzeba żyć w prawdzie. / Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Rozważanie: Nauczyliśmy się świetnie kreować rzeczywistość. A może w zasadzie ją fałszować… W mediach społecznościowych publikujemy idealne zdjęcia: jak wnętrza – to wysprzątane, wszystko ułożone pod linijkę, jak dzieci – to wystylizowane. Zanim wrzucimy swoje zdjęcie, wybieramy najlepsze ujęcie spośród wielu, żeby nikt nie zauważył żadnej niedoskonałości. A jak trzeba, to jeszcze z pomocą przyjdą nam programy graficzne czy rozmaite filtry.

Sami siebie oszukujemy, tworzymy fałszywy obraz życia, który zazwyczaj z prawdziwym ma niewiele wspólnego. Po co to wszystko? By się lepiej poczuć? By wywołać u innych zazdrość? A gdzie w tym wszystkim jest prawda? Czy ona jeszcze kogoś interesuje?

Reklama

Modlitwa: Panie Jezu, Ty jesteś Drogą, Prawdą i Życiem. Naucz mnie kierować się w swoim życiu prawdą. Niech ona będzie najważniejszym kryterium. Jeśli się od niej oddalam, pomóż mi do niej wrócić. Amen.

Zadanie: Pomyśl, czy zdarzyło ci się ostatnio kogoś oszukać albo skłamać? Dlaczego tak zrobiłaś? Czy chciałaś coś ukryć? Jeśli dawno tego nie robiłaś, dziś stań w prawdzie o sobie samej. Bez fałszu, bez retuszu.

Reklama

Autorką tego rozważania jest Małgorzata Terlikowska – redaktorka, etyczka, współautorka książek (m.in. Dzięki Bogu jestem zakonnicą, Chodzi mi tylko o życie). Prywatnie żona i mama pięciorga dzieci.


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę