Nasze projekty

„Ja bym chciała się jeszcze pomęczyć, byle tylko żyć…”. Czego o cierpieniu i chorobie uczy nas Anna Przybylska?

Dokładnie 8 lat temu, 5 października odeszła Anna Przybylska. W tę rocznicę przypominamy jedną z jej wypowiedzi, której fragment znajduje się w wydawanym przez Wydawnictwo Stacja7 "Modlitewniku dla kobiet".

Reklama

Modlitewnik tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata.

Odkrywamy kolejną z Autorek rozważań „Modlitewnika dla kobiet” oraz kolejne hasło z tej niezwykle bogatej książki. Cytat wybraliśmy nieprzypadkowo – 5 października, w rocznicę śmierci aktorki Anny Przybylskiej, wracamy myślami do jej słów.

CHOROBA

Reklama

Cytat: Patrz, mnie nie będzie, a życie będzie toczyć się dalej. Pewnie ludzie będą mówili: przynajmniej już się nie męczy. A wiesz, ja bym chciała się jeszcze pomęczyć, byle tylko żyć… / Ania Przybylska

Rozważanie: Życie jest bezcennym darem. To tylko słowa do momentu, gdy przychodzi poważna choroba i nagle okazuje się, że możemy je stracić. Wówczas przychodzą podsumowania, rachunki, wdzięczność, skrucha, żal. Cały dotychczasowy czas odwraca się na drugą stronę i nabiera nowych znaczeń, wszystko, co wydawało się oczywiste i naturalne, okazuje się bezcennym darem. Nawet obarczone niemocą i bezradnością, jest darem. Odkryć sens. Nie pytać, czemu mnie to spotkało. Dziękować za każdą chwilę, każdy okruch dobra. Wciąż pamiętać, że pozostawiony świat, choć tak piękny i wciąż pociągający, to tylko pierwszy stopień wędrówki, bo nie idziesz ku nicości. Ktoś czeka.

Modlitwa: Dobry Boże, proszę Cię, daj mi łaskę odnajdowania sensu, mimo bólu i smutku, gdy choruję ja, moi bliscy, ktoś ze znajomych. Proszę Cię o łaskę pogodzenia się z Twoją wolą. Daj mi łaskę docenienia każdej chwili darowanego życia, odkrywania, że wszystko jest darem i cudem – mimo kruchości.

Zadanie: Zastanów się, czy ktoś nie potrzebuje Twojej pomocy, może Cię oczekuje. Odwiedź bliskich w szpitalu. Złóż ofiarę na ciężko chorych, zwłaszcza dzieci. A jeśli Ciebie spotkało to wyróżnienie, spróbuj, by z Twojej choroby wyniknęło coś dobrego.

Reklama

>>>Wesprzyj wydanie „Modlitewnika dla kobiet”

Autorką tego rozważania jest Alina Petrowa-Wasilewicz, dziennikarka Katolickiej Agencji Informacyjnej ,autorką wielu książek, laureatka nagrody Ślad im. bp. Jana Chrapka (2016).


Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość! Dzięki hojności naszych Czytelników jesteśmy już za połową naszej zbiórki! 

Reklama

Dziękujemy za otwarte serca i chęć wsparcia, wyrażoną poprzez modlitwę za to dzieło i udział w zbiórce na pokrycie kosztów druku. 

Serdecznie dziękujemy za modlitewne wsparcie i za każdą złotówkę, która przybliża nas do założonego celu. Chcesz dołączyć do nas? Zobacz >>>Modlitewnik dla Kobiet<<<


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę