Nasze projekty
Reklama
Fot. Wikipedia/ Materiały Wydawnictwa Stacja7

Anna Popek w „Modlitewniku dla kobiet”: Świat się zmienia, a chrześcijanin może być autorem tych zmian

"Świat się zmienia, a chrześcijanin może być autorem tych zmian. Powinien też umieć je nazwać, ocenić i wybrać to, co dobre. Co przybliża go do Chrystusa" - pisze dziennikarka Anna Popek w rozważaniu w wydawanym przez Wydawnictwo Stacja7 "Modlitewniku dla kobiet".


Modlitewnik tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata. Odkrywamy kolejną z Autorek rozważań „Modlitewnika dla kobiet”.


OBMAWIANIE

Cytat:

Wielkie umysły dyskutują o ideach. Średnie umysły rozprawiają o wydarzeniach. Małe umysły plotkują o ludziach. /Eleonor Roosevelt

Rozważanie: W książce Ku światłu Zofii Hartingh jest zdanie, że umysł człowieka podobny jest do owada, który przyjmuje kolor pożywienia, którym się karmi. To prawda. To, co czytamy, czego słuchamy, z kim rozmawiamy, wpływa na nasz sposób myślenia, mówienia, zachowania. Na całe nasze życie. To nie są błahe sprawy, trzeba być czujnym i starannym w doborze treści, które do nas docierają. 

Tylko przyziemni i zawistni ludzie rozmawiają o innych, z upodobaniem omawiają czyjeś błędy, oceniają. Być może wynika to z faktu, że narzędziem myślenia są słowa. Dlatego ciągłe czytanie, rozwój, poznanie są tak bardzo ważne. 

Jeśli plotkujesz o ludziach, sam padniesz ofiarą plotek. Jeśli mówisz o zdarzeniach, one porwą cię w swój wir. Jeśli mówisz o ideach, zaczynasz proces zmiany. Świat się zmienia, a chrześcijanin może być autorem tych zmian. Powinien też umieć je nazwać, ocenić i wybrać to, co dobre. Co przybliża go do Chrystusa.

Reklama

Modlitwa: Panie Jezu, nakarm mnie dobrym pokarmem, prowadź tam, gdzie znajdę dobro, prawdę, przyjaźń. Otwórz moje oczy, uszy i serce na dobre treści, na Twoje Słowo. Spraw, by to Słowo kiełkowało we mnie i rosło, dawało mi radość, pewność i siłę, aby było moim przewodnikiem w drodze do Ciebie. Chcę być Twoim narzędziem, Panie Jezu. Chcę, być przydatna w Twoim dziele, bo to da mi sens. Bardzo Cię potrzebuję. Amen.

Zadanie: Pomyśl, ile dobrych słów od innych dzisiaj usłyszałaś. Kto to powiedział i w jakich okolicznościach. Pomyśl też, komu sprawiłaś przyjemność uśmiechem, dobrym słowem i troską. Czy było ci wtedy przyjemnie? Czy taka bezinteresowna uprzejmość sprawiła Ci radość?

Autorką tego rozważania jest Anna Popek – dziennikarka, od kil­ku­na­stu lat pra­cuje w telewizji, współpra­cuje też z prasą i radiem. Inte­re­suje się lite­ra­turą, kul­turą, sztuką. Bar­dzo lubi histo­rię, zwłasz­cza jej dwa fascy­nu­jące okresy – śre­dnio­wie­cze i dwu­dzie­sto­le­cie mię­dzy­wo­jenne. Cie­ka­wią ją też oby­czaje, savoir-vivre, psy­cho­lo­gia i moda. Wypo­czy­wa tam, gdzie jest woda, zie­leń i prze­strzeń.

Reklama

Fot. Materiały Wydawnictwa Stacja7

KUP MODLITEWNIK DLA KOBIET >>>

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę