Nasze projekty
Reklama
Fot. zakochana_w_jezusie, Insagram/ Materiały Wydawnictwa Stacja7

„Śmierć to nie koniec dobrego, a początek lepszego!”

"Obawiamy się jej, a przecież śmierć to część naszego życia. Rodzimy się by żyć, żyjemy, by umierać, a umieramy, rodząc się do wieczności! Biedny czy bogaty, dobry czy zły – każdy umrze, stając przed Bogiem" - pisze Patrycja Iwaszkiewicz w rozważaniu w wydawanym przez Wydawnictwo Stacja7 "Modlitewniku dla kobiet".

Modlitewnik tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata.


ŚMIERĆ

Cytat:

– Co się stało, mamo?
– Umieram Forrest…
– Dlaczego umierasz, mamo?
– Nadszedł po prostu mój czas. Śmierć jest częścią życia.


/ Forrest Gump, Winston Groom, „Forrest Gump

Rozważanie: Rozmawiając z ludźmi, wielokrotnie słyszałam, że śmierć ich przeraża i budzi lęk. Dlaczego? Bo nikt nie wie, jak dokładnie wygląda życie po śmierci, nikt nie może sobie wyobrazić świata bez siebie. Możemy się tylko domyślać.

Reklama

Często ludzie myślą, że śmierć to koniec czegoś dobrego, koniec naszego życia. A tymczasem śmierć to nie koniec dobrego, a początek lepszego! Lepszego życia u boku Boga. Obawiamy się jej, a przecież śmierć to część naszego życia. Rodzimy się by żyć, żyjemy, by umierać, a umieramy, rodząc się do wieczności! Biedny czy bogaty, dobry czy zły – każdy umrze, stając przed Bogiem.

Modlitwa: Panie Boże, nie pozwól, abyśmy obawiali się śmierci. Trzymaj nas za rękę za życia i po śmierci i troszcz się o nas nieustannie. Panie, chcę, by moje serce pragnęło tego, czego Ty dla mnie pragniesz. Chcę chodzić Twoimi ścieżkami i poddać się Twojej woli. Ufam Tobie we wszystkim. Amen.

Zadanie: Pomódl się dzisiaj za zmarłych, za wszystkie osoby, które są ci bliskie, ale ich ziemska wędrówka dobiegła końca. Pamiętaj także o tych duszach, za które nikt się nie modli, a które potrzebują naszej pomocy.

Reklama

Autorką tego rozważania jest Patrycja Iwaszkiewicz, blogerka, założycielka profilu „Zakochana w Jezusie”


KUP MODLITEWNIK DLA KOBIET >>>

Fot. Materiały Wydawnictwa Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę