Nasze projekty
Fot. zakochana_w_jezusie, Insagram/ Materiały Wydawnictwa Stacja7

„Śmierć to nie koniec dobrego, a początek lepszego!”

"Obawiamy się jej, a przecież śmierć to część naszego życia. Rodzimy się by żyć, żyjemy, by umierać, a umieramy, rodząc się do wieczności! Biedny czy bogaty, dobry czy zły – każdy umrze, stając przed Bogiem" - pisze Patrycja Iwaszkiewicz w rozważaniu w wydawanym przez Wydawnictwo Stacja7 "Modlitewniku dla kobiet".

Reklama

Modlitewnik tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata. Odkrywamy kolejną z Autorek rozważań „Modlitewnika dla kobiet”.


ŚMIERĆ

Cytat:

– Co się stało, mamo?
– Umieram Forrest…
– Dlaczego umierasz, mamo?
– Nadszedł po prostu mój czas. Śmierć jest częścią życia.

Reklama

/ Forrest Gump, Winston Groom, „Forrest Gump

Rozważanie: Rozmawiając z ludźmi, wielokrotnie słyszałam, że śmierć ich przeraża i budzi lęk. Dlaczego? Bo nikt nie wie, jak dokładnie wygląda życie po śmierci, nikt nie może sobie wyobrazić świata bez siebie. Możemy się tylko domyślać.

Często ludzie myślą, że śmierć to koniec czegoś dobrego, koniec naszego życia. A tymczasem śmierć to nie koniec dobrego, a początek lepszego! Lepszego życia u boku Boga. Obawiamy się jej, a przecież śmierć to część naszego życia. Rodzimy się by żyć, żyjemy, by umierać, a umieramy, rodząc się do wieczności! Biedny czy bogaty, dobry czy zły – każdy umrze, stając przed Bogiem.

Reklama

Modlitwa: Panie Boże, nie pozwól, abyśmy obawiali się śmierci. Trzymaj nas za rękę za życia i po śmierci i troszcz się o nas nieustannie. Panie, chcę, by moje serce pragnęło tego, czego Ty dla mnie pragniesz. Chcę chodzić Twoimi ścieżkami i poddać się Twojej woli. Ufam Tobie we wszystkim. Amen.

Zadanie: Pomódl się dzisiaj za zmarłych, za wszystkie osoby, które są ci bliskie, ale ich ziemska wędrówka dobiegła końca. Pamiętaj także o tych duszach, za które nikt się nie modli, a które potrzebują naszej pomocy.

Autorką tego rozważania jest Patrycja Iwaszkiewicz, blogerka, założycielka profilu „Zakochana w Jezusie”

Reklama

Fot. Materiały Wydawnictwa Stacja7

KUP MODLITEWNIK DLA KOBIET >>>

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę