Nasze projekty
Fot. name_ gravity,Unsplash/Materiały Wydawnictwa Stacja7

„Świętość nie jest luksusem dla nielicznych”

"Większość życia myślałam, że świętość polega na tym, że przestanę robić coś złego, pokonam grzech, odwrócę się od zła, będę perfekcyjna, idealna, doskonała moralnie" - pisze Agata Rujner w rozważaniu w wydawanym przez Wydawnictwo Stacja7 "Modlitewniku dla kobiet".

Reklama

Modlitewnik tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata. Odkrywamy kolejną z Autorek rozważań „Modlitewnika dla kobiet”.


ŚWIĘTOŚĆ

Cytat: Świętość nie jest luksusem dla nielicznych, ale obowiązkiem dla mnie i dla ciebie. / Św. Matka Teresa z Kalkuty

Reklama

Rozważanie: Większość życia myślałam, że świętość polega na tym, że przestanę robić coś złego, pokonam grzech, odwrócę się od zła, będę perfekcyjna, idealna, doskonała moralnie. W takim ujęciu świętość wydawała mi się nieosiągalna, a jej zdobycie kojarzyło mi się z udręką. Na studiach z teologii dowiedziałam się, że znacznie ważniejsze od tego, czego nie będę robić, jest to, co zrobię.

W sakramencie spowiedzi Jezus zabiera mój grzech i w jego miejsce daje swoją łaskę. Czy zechcę z nią współpracować? To Bóg jest źródłem świętości. Jeśli będę sięgać do źródła, to droga do celu będzie fascynującą przygodą, a pragnienie świętości największym marzeniem.

Modlitwa: Panie, jesteś moją jedyną miłością. Spraw, żeby tak było zawsze. Naucz mnie podejmować zwykłe, ale święte decyzje. Pozwól mi stać na ziemi, a żyć niebem. Patrzeć po ludzku, a widzieć jak Ty. Mówić jak człowiek, a słowa mieć Boże. Chcę kochać Cię w ludziach. Wypełniaj mój czas, daj siłę do zwyciężania pokus i postawę pełną wdzięczności. Bądź błogosławiony teraz i na wieki! Amen.

Reklama

Zadanie: Opowiedz Bogu o swoich marzeniach. Czy na tej liście jest pragnienie świętości? Z kim ostatnio rozmawiałaś o tym, że ona jest twoim celem?

>>>Wesprzyj wydanie „Modlitewnika dla kobiet”

Autorką tego rozważania jest Agata Rujner, doktor teologii moralnej, absolwentka teologii ze specjalnością edukacja medialna i dziennikarstwo, autorka kanału „Prawie morały”.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę