Nasze projekty
Reklama
kadr z filmu Forrest Gump/materiały Wydawnictwa Stacja7

„Mama mawiała, że człowiekowi nie potrzeba aż tak dużo”. Rozważanie o zbytkach

W listopadzie 1994 r. odbyła się polska premiera filmu "Forrest Gump". W naszym "Modlitewniku dla kobiet", znajdziecie kilka myśli Forresta, między innymi tę o zbytkach, którą analizuje Baszka Sikora.

Modlitewnik tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata. Odkrywamy kolejną z Autorek rozważań „Modlitewnika dla kobiet”.


ZBYTKI

Cytat: Mama mawiała, że człowiekowi nie potrzeba aż tak dużo, reszta jest tylko na pokaz. / Forrest Gump, Winston Groom, Forrest Gump

Rozważanie: Raz na jakiś czas wpadam w szał wielkich porządków i wyrzucam lub gdzieś oddaję niepotrzebne nam rzeczy. I nieustannie się dziwię, że tyle tego znowu mamy, a potem dziwię się jeszcze bardziej, że jest nam tak dobrze, gdy mamy mniej. I muszę przyznać, że świadomość prostoty naprawdę budzi we mnie poczucie szczęścia i radości.

Reklama

Podobnie jest w przypadku wspomnień. Zadziwiające jest, że najpiękniejsze chwile, które noszę w sercu, nie zadziały się w jakichś wielkich luksusach, tylko gdzieś w przyrodzie, w ciszy, w skromnym i prostym otoczeniu. Ile w nas jest zachcianek, które wygrywają z prawdziwymi potrzebami, które odwracają naszą uwagę od tego, co istotne, i ostatecznie nie dają szczęścia…

Modlitwa: Panie, który znasz moje serce i wiesz najlepiej, czego mi potrzeba, abym była szczęśliwa i abym była sobą, weryfikuj moje pragnienia i potrzeby, by moje życie było dobre i piękne, ale nigdy na pokaz, by było prawdziwe, pełne sensu i mądrej prostoty. Amen.

Zadanie: Spróbuj się dziś przyjrzeć swojej szafie. Przejrzyj rzeczy w kuchni czy łazience. Odłóż chociaż pięć niepotrzebnych Ci rzeczy, które oddasz innym, które wydają ci się niepotrzebne. Poczuj się wolna w tym, niech cię to ucieszy.

Reklama

>>>Wesprzyj wydanie „Modlitewnika dla kobiet”

Autorką tego rozważania jest Baszka Sikora.

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę