Nasze projekty
Fot. Mariusz Kubik/Wikipedia

Wanda Półtawska i walka o godność w obozie koncentracyjnym

Doktor Wanda Półtawska pięć lat spędziła w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. W książce "Z prądem i pod prąd" opowiedziała historię jednego jedynego pięknego dnia, jaki tam przeżyła.

Reklama

Tekst autorstwa Anety Liberackiej pochodzi z „Modlitewnika dla kobiet”

Cytat: Wciąż dawać to znaczy być ojcem.
/Honoré de Balzac

Rozważanie: Był to upalny, czerwcowy dzień, jej imieniny. Została wezwana do komendanta obozu. Bardzo się bała, bo takie wezwania zwykle oznaczały coś strasznego. Okazało się jednak, że przyszła do niej paczka. Kiedy esesman ją otworzył, był w nim list i mniejsze pudełko. W nim leżał mały bukiecik biało-czerwonych róż zawinięty w mokrą bibułkę, by nie zwiędły. List był od taty.

Reklama

Wszyscy obecni przy tym zdarzeniu bardzo się zdziwili. Kiedy wróciła z kwiatkami do baraku rozpromieniona radością, koleżanki też się dziwiły, dlaczego jest tak szczęśliwa, skoro nie dostała nic do jedzenia. A ona właśnie ten dzień uznała za szczęśliwy, bo tata przypomniał jej w tych bestialskich warunkach o jej godności. Tylko on jeden wiedział, jak ją tam uszczęśliwić.

Skoro ojciec ziemski potrafi uczynić coś tak wielkiego, to jaką godność, radość i szczęście musiał przygotować dla nas nasz Ojciec Niebieski!

Modlitwa: Boże, ukochany Ojcze, tylko Ty wiesz zawsze, czego najbardziej pragnę. Dziękuję Ci za Twoją miłość. Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego…

Reklama

Zadanie: Pomódl się dzisiaj za swojego tatę. Jeśli możesz, to powiedz mu, jak bardzo go kochasz. Podziękuj Bogu Ojcu za wszystko, co dostałaś od swojego ziemskiego taty.


Modlitewnik tworzą kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata.

FOT. MATERIAŁY WYDAWNICTWA STACJA7

KUP MODLITEWNIK DLA KOBIET >>>

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę