fot. Wikimedia Commons

„Dotrzemy do celu, jakim jest Bóg”. Irena Jarocka, jej piosenki nuciła cała Polska

Jej piosenki znała i nuciła cała Polska... 10 lat temu zmarła piosenkarka Irena Jarocka. "Im więcej dobra po sobie zostawimy, tym więcej dobrych myśli popłynie w naszym kierunku i tym szybciej dotrzemy do celu, jakim jest Bóg" - stwierdziła w książce.

Reklama

Motylem jestem, Wymyśliłam Cię czy Kawiarenki, to utwory, które swego czasu nuciła cała Polska i na zawsze pozostaną pięknym wspomnieniem po Irenie Jarockiej.

Piosenkarka nie miała łatwo, mimo kariery estradowej, musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami – biedą, alkoholizmem ojca, chorobą ukochanego, rozpadem małżeństwa, wypadkiem samochodowym.

Spotkała się z Janem Pawłem II przed jego śmiercią

Artystka była osobą głęboko wierzącą, a Jana Pawła II nazywała autorytetem. Kilka miesięcy przed swoją śmiercią, papież Polak przyjął Irenę Jarocką na audiencji.

Reklama
Reklama

Cztery miesiące później Jan Paweł II zmarł. Gdy ta wiadomość dotarła do artystki powiedziała: Czułam niesamowitą energię miłości wypełniającą nasz świat. Śmierć Ojca Świętego bardzo nas połączyła.

„Szybciej dotrzemy do celu, jakim jest Bóg”

Irena Jarocka mówiła, że Bóg jest kochający i wspaniałomyślny, dziękowała Mu za rodzinę oraz możliwość robienia tego, co kocha.

Jak podkreślała, opłaca się, moralnie i duchowo, być dobrym człowiekiem.

Reklama
Reklama

Im więcej dobra po sobie zostawimy, tym więcej dobrych myśli popłynie w naszym kierunku i tym szybciej dotrzemy do celu, jakim jest Bóg – stwierdziła w książce „Motylem jestem”.

Piosenkarka zmagała się z ciężką chorobą

Niewiele osób wiedziało, że Irena Jarocka zmaga się z glejakiem mózgu. Artystka zmarła 21 stycznia 2012 roku w Warszawie.

Piosenkarka została pochowana w katakumbach kościoła św. Karola Boromeusza na Powązkach.

Reklama

kh, Aleteia/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę