fot. Football.ua/Wikimedia.com

Arkadiusz Milik: Modlę się codziennie i wiem, że Bóg pomaga mi na boisku

Arkadiusz Milik - napastnik polskiej reprezentacji w piłce nożnej, swojej siły na boisku doszukuje się nie tylko w swoich piłkarskich umiejętnościach, ale także w wierze w Boga. Jak przyznaje - nie wstydzi się swojej wiary i codziennie się modli.

Reklama

Swoim świadectwem wiary Arkadiusz Milik podzielił się z uczestnikami pielgrzymki sportowców na Jasną Górę, która miała miejsce w 2018 r. Od tamtej pory wszyscy wiedzą, że napastnik polskiej reprezentacji jest osobą głęboko wierzącą. 

W specjalnym świadectwie Milik podkreślił, że wiara jest dla niego bardzo ważna i ma ogromny wpływ na całe jego życie. Modlę się codziennie i wiem, że Bóg pomaga mi na boisku. Nie wstydzę się mojej wiary – wyznał. 

Przepis na sukces: ciężka praca 

Do młodych adeptów sportu zwrócił się słowami, że najważniejsza w drodze do sukcesu jest ciężka praca i przekonał się o tym na własnej skórze. 

Reklama
Reklama

Wszystkim młodym chłopakom mówię, żeby ciężko pracowali. Determinacja i ciężka, czasem mordercza praca, na każdym treningu to bardzo ważne – powiedział

Kim jest Arkadiusz Milik? 

To polski piłkarz, który przyjmuje pozycję napastnika. Obecnie gra we francuskim klubie Olympique Marsylia, gdzie został wypożyczony z włoskiego klubu SSC Napoli. Wcześniej grywał w klubach takich jak: Górnik Zabrze, Bayer Leverkusen, FC Augsburg, AFC Ajax. 

Karierę reprezentacyjna rozpoczął w 2011 r., kiedy występował w młodzieżowej reprezentacji Polski. W kadrze seniorskiej pierwszy raz pojawił się rok później w meczu Polska – RPA. Pierwszego gola w biało-czerwonych barwach zdobył w meczu z Macedonią tego samego roku. Ogólnie wystąpił do tej pory w 60 meczach i strzelił 16 bramek w polskiej reprezentacji. 

Reklama
Reklama

kw/KAI/wikipedia.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę