Nasze projekty
Fot: Archidiecezja Warszawska/Konferencja Episkopatu Polski/G. Gałązka

Pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego. Formularz mszy świętej [DO POBRANIA]

Po raz pierwszy, w sobotę 28 maja w liturgii będzie obchodzone wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Do pobrania zamieszczamy formularz mszy świętej, przygotowany przez archidiecezję warszawską.

Reklama

Liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego będzie co roku obchodzone 28 maja – to nawiązanie do daty śmierci Prymasa Tysiąclecia – 28 maja 1981 roku.

W pierwsze liturgiczne wspomnienie nowego błogosławionego uroczyste msze święte zaplanowano m.in. w Warszawie i na Jasnej Górze – w miejscach wyjątkowo związanych z Prymasem Tysiąclecia.

Także w innych polskich parafiach wierni będą modlić się za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego, metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego oraz prymasa Polski.

Reklama

W liturgii jest to wspomnienie dowolne. Do pobrania, dla księży, zamieszczamy formularz mszy świętej o bł. Stefanie Wyszyńskim, przygotowany przez archidiecezję warszawską (dostępny również na stronie archidiecezji).

>>>DO POBRANIA<<<

Kard. Stefan Wyszyński został beatyfikowany, wspólnie z matką Elżbietą Różą Czacką, 21 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Oboje nowych błogosławionych wspominamy w liturgii Kościoła w maju – bł. Stefana Wyszyńskiego 28 maja, kiedy przypada również rocznica jego śmierci, a matkę Elżbietę Czacką – 19 maja.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę