Nasze projekty

„Musimy odkryć Boży wymiar miłości”. O czym usłyszymy w niedzielnych czytaniach?

"Jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby przede wszystkim odkryć Boży wymiar miłości – o tym powiedzą wszystkie czytania w nadchodzącą niedzielę" - mówił w Poranku Siódma9 ks. Przemysław Śliwiński, współautor książki "Jutro Niedziela".

Reklama

O czym usłyszymy w niedzielnych czytaniach? Przede wszystkim o miłości, ale w wymiarze Bożym. Często mówimy – troszkę stereotypowo – że każda miłość pochodzi od Boga. Najbliższa niedzielna liturgia kwestionuje ten punkt widzenia. (…) Jest taki wymiar miłości, który jest miłością ludzką. Jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby przede wszystkim odkryć Boży wymiar miłości – o tym powiedzą wszystkie czytania w nadchodzącą niedzielę – powiedział ks. Śliwiński.

„Agape to miłość”

Jak przypomniał, w pierwszym liście św. Jana Apostoła usłyszymy greckie słowo „agape”. Co ono oznacza? Agape to miłość w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Jest to czysta, bezinteresowna miłość, którą Bóg obdarza człowieka – tłumaczył ks. Śliwiński.

Duchowny nawiązał również do niedzielnej ewangelii, w której z ust Jezusa usłyszymy słowa: „Trwajcie w miłości mojej”. W słowo «trwać» wpisany jest przestrzenny wymiar pozostawania, trwałego zamieszkania w jakimś miejscu. Z tej miłości należy zbudować dom, przestrzeń do tego, aby była to trwała konstrukcja – powiedział współautor „Jutro Niedziela”.

Reklama
Reklama

Zamieszczamy nagranie do całej rozmowy.

Siódma9/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę