Nasze projekty

Jutro Niedziela. Zaufaj Słowu!

Czy wiesz, że książka "Jutro Niedziela" ma swój początek na kortach tenisowych Flushing Meadows w Nowym Jorku? To tam powstał „mikst” dziennikarski-biblijny, który służy naszemu duchowi, służy przeżyciu spotkania z Panem w Eucharystii.

Reklama

Na kortach o Słowie Bożym

Podczas gdy na kortach od pierwszych rund wybijała się znakomita dyspozycja Novaka Djokovica, ks. Marcin, biblista, przeprowadzał ks. Przemkowi miniwykłady biblijne. Mówił o Biblii jak o żywym organizmie, umiejętnie opisując każdą jego tkankę, mięsień, tworzące wspólnie fascynującą żywą rzeczywistość Słowa Bożego. Gdy Agnieszka Radwańska nie radziła sobie z silną wtedy Angeliką Kerber, ks. Przemek, teolog i dziennikarz, szukał sposobów i słów, by biblijną prawdę, geniusz Słowa Bożego i wiedzę biblisty, przełożyć na język człowieka na co dzień z Biblią nie obcującego.

ZOBACZ: Zatęsknić za Bogiem obecnym w Słowie

Przygotuj się do niedzieli

Tak powstał cykl „Jutro Niedziela”, a później książka o tym samym tytule z analizą czytań na rok liturgiczny A i kolejny – na rok B.

Reklama

Książka zawiera analizy czytań mszalnych na wszystkie niedziele roku B. Adresowana jest przede wszystkim do świeckich, chcących przed niedzielną Eucharystią wcześniej zapoznać się z czytaniami, które usłyszą podczas w liturgii w kościele. Z poprzedniego tomu, chętnie korzystali również księża, którzy czerpali z niej inspiracje do własnych homilii i z niecierpliwością oczekiwali na tom B.

Drugi tom, wydany na liturgiczny Rok B, stwarza okazję do wnikliwego przeczytania niemal całej Ewangelii wg św. Marka – zdaniem biblistów – najstarszej istniejącej Ewangelii, opartej według Tradycji na świadectwie Piotra i adresowanej do wspólnoty chrześcijańskiej w Rzymie.

“Jutro Niedziela Rok B” przybliża też 2 List do Koryntian, List do Efezjan, List Jakuba oraz List do Hebrajczyków. – Każdy z nich fascynujący w praktycznym podejściu do życia chrześcijańskiego oraz w sposobie wnikliwego ukazania obrazu Chrystusa i Kościoła – podkreślają autorzy książki.

Reklama

Książka dostępna na dobroci.pl

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę