Nasze projekty

II Niedziela Adwentu. Autostrada do nieba [PODCAST]

Jak z rutynowego postanowienia poprawy zrobić życiową, kosztowną inwestycję przebudowy relacji z Bogiem? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niedzielnej Liturgii Słowa na drugą niedzielę adwentu, którą w drugim odcinku podcastu "Jutro Niedziela" przybliżają ks. Marcin Kowalski i ks. Przemysław Śliwiński.

Reklama

W Adwencie wielu z nas wyznacza sobie mniejsze lub większe wyrzeczenia – rezygnując z małych przyjemności, staramy się ćwiczyć w cierpliwości i koncentrowaniu na tym, co Najważniejsze. Jacy będziemy po Świętach Bożego Narodzenia? 

O tym, co Liturgia Słowa mówi nam w kolejną niedzielę adwentu, posłuchacie w najnowszym odcinku podcastu „Jutro Niedziela”. Jak poprzednio, dołączamy także konspekt, który pomoże zaangażować całą rodzinę we wspólne świętowanie niedzieli poprzez przygotowanie do Mszy świętej i tym samym odbyć rodzinne rekolekcje adwentowe z „Jutro Niedzielą”.

Podcast dostępny jest w tym artykule (poniżej), a także w serwisie Spotify i YouTube.

Reklama
Reklama


POBIERZ KONSPEKT NA II NIEDZIELĘ ADWENTU


W przygotowaniu do niedzielnej Mszy świętej rewelacyjnie sprawdzi się analiza czytań, którą można znaleźć w cyklu “Jutro Niedziela”. Autorzy cyklu przygotowali również podcast, w którym opowiadają o tym, co jest najważniejsze w danej Liturgii Słowa.

Reklama
Reklama

W konspekcie, jaki przygotowała redakcja Stacji7, znajduje się szczegółowa instrukcja, jak zaangażować całą rodzinę we wspólne świętowanie niedzieli poprzez przygotowanie do Mszy świętej. Z tych materiałów można korzystać zarówno indywidualnie. Każdy konspekt składa się z 3 etapów: Wysłuchaj, Pomyśl, Działaj. Warto, by rodzice wysłuchali podcastu przed dziećmi, by móc poprowadzić kolejne zaproponowane zadania.

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite