Nasze projekty
???

Dzieło wiecznie żywe

Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia” niesie pomoc setkom zdolnych, młodych ludzi. Zdobywają wysokie wyniki w nauce, ale pochodzą z niezamożnych rodzin i mieszkają w małych miejscowościach. Jednak dzięki wsparciu Dzieła mogą spełniać swoje marzenia. W jaki sposób?

Reklama

Historia Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” ma swoje początki w 2000 r. Wówczas po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski zastanawiano się, jak wykorzystać pozostałe środki finansowe. Pojawił się nawet pomysł, by ufundować pomniki ku czci papieża. Jednak ostatecznie zdecydowano się stworzyć organizację, która poprzez swoją działalność miałaby upamiętniać Wielkiego Polaka i świadczyć o jego świętości. Tak ukształtował się „żywy pomnik” – dowód na to, że wartości pozostawione przez Papieża Polaka wciąż są aktualne. Skąd ta pewność?

Stypendyści to ludzie młodzi, mający w życiu wiele planów, ale ich realizację często utrudnia sytuacja materialna lub dojazd do większych miast. Wielu z nich marzy o karierze muzycznej, aktorskiej, bądź naukowej. Są wolontariuszami, często niosą pomoc innym, ale dzięki wielkoduszności tysięcy Polaków sami również ją otrzymują.

Jakub od dwóch lat studiuje na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pochodzi z małej miejscowości na południu Mazowsza. Po studiach chce budować samoloty. Oprócz niego rodzice wychowują jeszcze trzy córki i syna. Jest dobrze znany stypendystom we wspólnocie warszawskiej, bo zawsze stara się pomóc. Dlaczego? – Wolontariat to moja odpowiedź na dobro, jakim zostałem obdarowany przez Fundację. Chcę odwdzięczyć się za pomoc i swój czas poświęcić potrzebującym – tłumaczy. Jednak w środę, tuż przed Dniem Papieskim, uległ wypadkowi. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń, ale stan jego zdrowia nie pozwala na uczestniczenie w wielu wydarzeniach. – Będę się starał pomóc, ale niestety już nie w terenie. Pozostaje mi modlitwa i zaangażowanie się w prowadzenie fanpage Fundacji na Facebooku – wyjaśnia.

Reklama

Ania przyjechała na studia do Warszawy z okolic Radomia. Często podkreśla, że wsparcie finansowe ze strony Fundacji miało duże znaczenie, ale zdecydowanie bardziej jest wdzięczna za ludzi, których poznała dzięki programowi stypendialnemu. – Fundacja pokazała mi, jak ważny jest w naszym życiu drugi człowiek! Poprzez nauczanie Jana Pawła II i wolontariat uczy nas prawdziwego miłosierdzia i dobroci, a to jest nauka na całe życie. To tutaj znalazłam swoich najlepszych przyjaciół, którzy wspierają mniej w dobrych, ale i tych złych chwilach – przyznaje.

Natomiast Paweł z Fundacją jest związany od 6 lat. Wychowywał się bez ojca i tłumaczy, że dla niego wzorem męskości był św. Jan Paweł II. Papież swoją postawą i nauczaniem stał się dla niego inspiracją. Jakie słowa Wielkiego Polaka zapadły mu w pamięci najbardziej? – Zdanie „Nie żyje się, nie kocha się i nie umiera się – na próbę” stało się moim mottem – mówi.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspiera prawie 2 tys. młodych osób. Każdego roku stypendyści angażują się w obchody Dnia Papieskiego. Odbywa się w październiku i jest okazją do pielęgnowania pamięci o św. Janie Pawle II – patronie Fundacji. Poprzez szereg różnych wydarzeń przypominają Polakom życie i nauczanie papieża. Prowadzona jest również zbiórka pieniędzy na ulicach miast, ale także przy kościołach. Zgromadzone fundusze przeznaczane są na program stypendialny.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę