Nasze projekty
Reklama

Ruszyła kolejna edycja Akademii Dziennikarstwa

Na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie rozpoczęła się kolejna edycja Akademii Dziennikarstwa. W tym roku w kursie bierze udział niemal 100 osób, a zajęcia odbywają się na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Warsztat dziennikarski, praca z aparatem i kamerą, psychologia mediów, Kościół w sieci. Wokół tych tematów skupia się Akademia Dziennikarstwa – kurs prowadzony przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie oraz portal Stacja7.pl.

Reklama

Zajęcia poprowadzą znani redaktorzy – m.in. Krzysztof Ziemiec, Alina Petrowa-Wasilewicz, ks. Krzysztof Pawlina, o. Marek Kotyński, Aneta Liberacka, Szymon Hołownia, ks. Marek Dobrzeniecki, Krzysztof Skórzyński, dr Tomasz Rożek, Jakub Szymczuk, Patrycja Michońska, Małgorzata Ziętkiewicz, Marcin Jończyk, Mateusz Ochman. Kierownikiem studium jest ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej.

Reklama

Celem kursu jest przygotowanie do pracy na różnych polach związanych z mediami. Uczestnicy kursu uczą się więc sztuki pisania, ale i fotografii, tworzenia stron internetowych ale i występów przed kamerą. Dzięki temu kompleksowo poznają różne zadania związane z dziennikarstwem, mogą odkryć swoje pasje i poradzić sobie z każdym wyzwaniem. – To doświadczenie jest tym, co nas buduje – powiedział o pracy w mediach Krzysztof Ziemiec. – Niezwykle ważna jest tu praca nad sobą, zaangażowanie, pokonywanie porażek. Dziennikarz to człowiek, który musi mieć w głowie dużo pytań, budujcie swój umysł – zachęcał. Ziemiec kilkakrotnie podkreślił istotę zdobywania wiedzy, nieustannego poszukiwania i umiejętnego przekładania jej na język. – To nie wstyd przygotować się do spotkania, ale wstydem jest pomylić się na antenie.

Reklama

72 osóby biorą udział w podstawowym kursie Akademii. Przed uczestnikami jest 10 zjazdów z wykładami i zajęciami praktycznymi. Tematyka zajęć, choć opiera się na przekazaniu technicznych umiejętności dziennikarskich, mocno nawiązuje też do osadzenia ich w realiach życia wiarą. – Bóg chcąc przekazać ludziom nadzieję, użył ich języka, mimo że ma on swoją ograniczoność – wyjaśnił ks. Przemysław Śliwiński. – To jest również nasze zadanie dziś – przekazać Dobrą Nowinę używając języka, który jest zrozumiały dla odbiorcy – dodał.

W tym roku Akademia Dziennikarstwa ruszyła również z kursem zaawansowanym. W większości biorą w nim udział osoby, które spotkały się z Akademią już poprzednim razem. W kilkunastoosobowej grupie będą uczyć się kolejnych zadań medialnych, m.in. otwierania i prowadzenia wydawnictwa czy też zarządzania projektami.

os/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę