Nasze projekty

Zakończyła się 4. edycja Akademii Dziennikarstwa

3 października dobiegła końca kolejna edycja Akademii Dziennikarstwa. Kurs prowadzony był przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie i Stację7. Dyplomy odebrało 40 uczestników Akademii.

fot. Mirosław Wiśniewski, PWTW

Jedną z prowadzących zajęcia w czasie Akademii była Alina Petrowa-Wasilewicz. W swoim słowie na zakończenie zachęcała absolwentów do realizacji marzeń. – Nie bójcie się porażek. One są naturalne. Komplementy usypiają, a porażka najbardziej rozwija – przekonywała Petrowa-Wasilewicz.

W tym roku na charakter Akademii znacząca wpłynął wybuch epidemii. Z tej racji ostatnie zjazdy odbywały się po wakacjach, we wrześniu. Nie wszyscy uczestnicy zdecydowali się na nie przyjechać. Część zajęć została przeprowadzona w formie online, z wykorzystaniem dwustronnej komunikacji między wykładowcą i studentami. Na sobotnim zakończeniu Akademii dyplomy odebrało 40 osób. Wręczył je Rektor Papieskiej Uczelni, ks. Krzysztof Pawlina, a z rąk Izabeli Hemerling-Kamińskiej absolwenci otrzymali upominki od portalu Stacja7.pl. Zachęca ona do poznania historii absolwentów Akademii Dziennikarstwa, które dowodzą, że czas spędzony na zajęciach w Akademii Dziennikarstwa to inwestycja, przynosząca piękne, konkretne owoce. – Z tych wypowiedzi wyłania się obraz Akademii Dziennikarstwa jako dojrzewalni talentów, miejsca, w którym można upewnić się co do swoich zdolności, udoskonalić warsztat dziennikarski, podszlifować umiejętności, a to wszystko pod życzliwym okiem praktyków ze świata mediów – mówi Izabela Hemerling Kamińska.


PRZECZYTAJ: „Brakujący puzzel właśnie wskoczył na swoje miejsce”. Historie absolwentów Akademii Dziennikarstwa

Reklama
Reklama

Akademia Dziennikarstwa to semestralny kurs medialny prowadzony przez PWTW i portal Stacja7. W czasie zjazdów uczestnicy spotykają się ze specjalistami świata mediów, pracującymi w różnych dziedzinach. Na zajęciach pojawia się temat pisania tekstów, grafiki, pracy z kamerą, wystąpień publicznych, psychologia mediów a także teologia.

W czasie zakończonej w minioną sobotę edycji Akademii uczestnicy mieli okazję spotkać się m.in. z Krzysztofem Ziemcem, Agatą Puścikowską, Tomaszem Rożkiem, Moniką Przybysz, o. Markiem Kotyńskim, s. Judytą Pudełko, Moniką Rybczyńską czy Marcinem Jończykiem.

Przeczytaj również

Kierownikiem studium jest ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej. Jak sam zauważył, wokół Akademii Dziennikarstwa tworzy się wyjątkowa społeczność. – Uczestników i wykładowców łączy wiara i pragnienie odważnego mówienia o rzeczach ważnych – w sposób profesjonalny, z poszanowaniem prawdy i z wrażliwością wobec drugiego człowieka – powiedział ks. Śliwiński.

Reklama
Reklama

Tymczasem 10 października ruszy kolejna edycja Akademii Dziennikarstwa. Zgłosiło się na nią ponad setka chętnych z całej Polski. Będzie to jubileuszowa, piąta edycja Akademii. Wyjątkowo zajęcia w tej edycji odbywać się będą nie na PWTW ale w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej.


SPRAWDŹ: Akademia Dziennikarstwa rusza po raz piąty


Reklama

os, pwtw.pl/Stacja7.pl
Fotogaleria: Mirosław Wiśniewski. Więcej zdjęć tutaj.

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę