Nasze projekty

Przygotuj się do pracy w mediach! Trwają zapisy na 6. edycję Akademii Dziennikarstwa

To jedyny taki kompleksowy - praktyczny kurs przygotowujący do pracy w mediach, który poprowadzą najlepsi specjaliści świata mediów. Zapisy na Akademię Dziennikarstwa potrwają do końca września.

Reklama

Akademia Dziennikarstwa to roczny kurs, organizowany przez Akademię Katolicką, wspólnie ze Stacją7, pod kierownictwem ks. Przemysława Śliwińskiego, przeznaczony dla tych, którzy pragną rozwinąć swoją pasję dziennikarską i nadać jej większy sens. Umożliwia pogłębienie wiedzy o warsztacie dziennikarskim i przećwiczenie umiejętności pod okiem fachowców. 

Największym zainteresowaniem studentów niezmiennie od lat cieszą się zajęcia z ekspertami ze świata mediów, którzy dzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem i których można zapytać o kulisy pracy dziennikarskiej. Wśród wykładowców są m.in. Magdalena Wolińska – Riedi, Tomasz Wolny, Marcin Makowski, Krzysztof Ziemiec, Agata Puścikowska, Alina Petrowa-Wasilewicz, Paweł Płuska, Małgorzata Ziętkiewicz, s. Judyta Pudełko, Weronika Kostrzewa, ks. Krzysztof Pawlina, ks. Przemysław Śliwiński, ks. Marek Dobrzeniecki i o. Marek Kotyński.

Ważną część kursu stanowią zajęcia praktyczne, a wśród nich występy przed kamerą, samodzielny montaż wideo, tworzenie materiałów prasowych pod okiem doświadczonych publicystów, szkolenie z fotografowania i  obróbki graficznej zdjęć. 

Reklama

Kurs podzielony jest na dziesięć spotkań, które będą się odbywać  w soboty od października 2021 r. do maja 2022 r. Koszt uczestnictwa w dwóch semestrach kursu podstawowego to 1000 zł. Zajęcia będą prowadzone stacjonarnie w Warszawie, przy ul. Miodowej 17/19, w sali św. Jana Chrzciciela lub jeśli pojawi się taki wymóg w związku z epidemią – będą kontynuowane w formie online. 

W kursie można wziąć udział niezależnie od doświadczenia zawodowego i wieku. Oferta kierowana jest do wszystkich osób twórczych – zarówno świeckich, jak i duchownych. Organizatorzy Akademii Dziennikarstwa – Akademia Katolicka w Warszawie i portal Stacja7.pl zapraszają na pierwszy zjazd już w październiku! 

Tematyka zajęć:

  • Powołanie: Dziennikarz
  • Z WordPressem na ty
  • Do grafiki jeden krok
  • Pisać każdy może
  • Siła obrazu: filmy i vlogi
  • Mechanizmy Social Media
  • Retoryka dziennikarstwa
  • Psychologia mediów
  • Teologia i świadectwo

Osoby zainteresowane zapisem na zajęcia mogą skorzystać z poniższego formularza, po przesłaniu zgłoszenia otrzymają na swoje skrzynki mailowe pakiet dokumentów rekrutacyjnych.

Reklama

>>> ZAPISZ SIĘ


Masz pytanie? Napisz na adres: [email protected]. Więcej informacji na stronie: http://akademia.stacja7.pl/

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę