Nasze projekty

Edukacja muzyczna z muzyką kościelną. Jedyne takie studia w Polsce

Edukacja muzyczna z muzyką kościelną to jedyne w Polsce trzyletnie studia licencjackie, które przygotowują organistów do pracy w Kościele i jednocześnie dają uprawnienia do nauczania muzyki w szkole. Rekrutacja trwa do 7 lipca.

Fot. Alessandro Vicentin/Cathopic

Akademia Katolicka w Warszawie oferuje 3-letnie, stacjonarne, bezpłatne studia licencjackie zakończone uzyskaniem tytułu licencjata w dyscyplinie sztuk muzycznych, z uprawnieniami do nauczania przedmiotów muzycznych w szkole podstawowej oraz kompetencjami do wykonywania zawodu muzyka kościelnego. Jest to kierunek odpowiadający potrzebom przyszłych organistów, dyrygentów, śpiewaków chórów oraz animatorów życia muzyczno-liturgicznego i kulturalnego parafii.

Nasza oferta jest skierowana zarówno do osób świeckich, jak i duchownych. W szczególności myślimy tu o siostrach zakonnych, które prowadząc szkoły i przedszkola potrzebują wykształcenia w tej materii, a jednocześnie same są organistkami – mówi ks. dr Piotr Markisz, kierownik kierunku.

Zajęcia prowadzone są przez wybitnych artystów i profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina m.in. Andrzeja Chorosińskiego i Zofię Konaszkiewicz, a także przez bp. prof. Michała Janochę związanego z Wydziałem Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Obok wykładów grupowych, ćwiczeń i seminariów uczelnia kładzie szczególny nacisk na zajęcia indywidualne.

Reklama

Ogromnym atutem naszej uczelni są zajęcia indywidualne, które obejmują emisję głosu, dyrygenturę, czytanie partytur, naukę gry na fortepianie i organach. Poza tym prowadzimy zespoły wokalne i chór – informuje ks. Markisz.

Kierunek edukacja muzyczna z muzyką kościelną ma profil praktyczny, dlatego studenci muszą zaliczyć trzy rodzaje praktyk: muzyczno-liturgiczną, psychologiczno-pedagogiczną i praktykę zawodową przedmiotu szkolnego – muzyka.

Kandydaci nie muszą posiadać świadectwa ukończenia szkoły muzycznej, ale powinni wykazać się wiedzą i umiejętnościami co najmniej na poziomie szkoły muzycznej I stopnia. Egzamin wstępny ma charakter konkursu i obejmuje: prezentację dwóch utworów na fortepianie lub organach, śpiew, a także kształcenie słuchu i rozmowę kwalifikacyjnąLiczą się tu umiejętności, otwarte serce i chęć podjęcia wyzwania – dodaje kierownik studiów.

Reklama

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało uczelni dotację na zakup wysokiej jakości organów z systemem Hauptwerk. Dzięki tej inwestycji nasi studenci od nowego roku akademickiego będą mogli uczyć się gry na najnowocześniejszym sprzęcie.

Rekrutacja na na ten kierunek trwa od 1 czerwca i zakończy się 7 lipca.

mg/archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja