Nasze projekty

Ma 105 lat i właśnie ukończyła studia! Rozpoczęła je jeszcze przed wojną

Virginia Hislop studia rozpoczęła jeszcze przed II wojną światową, jednak wojenna rzeczywistość przerwała jej marzenia. Teraz udało się jej do końca je zrealizować. "Mój Boże! Długo na to czekałem" - mówiła tuż po odebraniu dyplomu.

fot. Charles Russo/Stanford University, facebook.com

105-letnia Virginia właśnie odebrała dyplom ukończenia studiów

Kiedy w 1936 roku Virginia Hislop rozpoczynała studia na Uniwersytecie Stanforda najpierw planowała uzyskać tytuł licencjata z pedagogiki. To się udało osiągnąć w 1940 roku. Następnie zdecydowała się kontynuować studia, chciała uzyskać tytuł magistra.

Choć udało się jej zdać wszystkie egzaminy, niestety nie zdążyła złożyć pracy dyplomowej. W 1941 roku Stany Zjednoczone zostały zaatakowane przez Japonię. To zmusiło USA do bezpośredniego zaangażowania się w II wojnę światową.

Ówczesny chłopak Virginii został powołany do służby wojskowej, co skłoniło parę do pobrania się. Dlatego kobieta opuściła uczelnie jeszcze przed obroną pracy. Po wojnie zajęła się sprawami rodzinnymi.

Reklama

ZOBACZ>>> Ukończyła najwięcej kierunków studiów! Jest rekordzistką

Virginia skończyła studia po 83 latach

I tak, po 83 latach Virginia powróciła na Uniwersytet Stanforda i uzyskała tytuł magistra. Kiedy podczas ceremonii wręczenia dyplomu wstała ze swojego miejsca, ubrana w biret i suknię, na sali rozbrzmiały gromkie brawa. Mój Boże! Długo na to czekałem – powiedziała tuż po odebraniu tytułu.

Zdarzało się, że żałowałam, że nie ukończyłam studiów i nie zdobyłam tytułu magistra. Po części dlatego, że przez wiele lat pracowałam jako dyrektor koledżu, więc moje formalne wykształcenie różniło się od wykształcenia kolegów na podobnych stanowiskach – mówiła.

Reklama

Na uroczystym wręczeniu dyplomu była obecna rodzina 105-latki. Przez całe życie babcia nam kibicowała, a teraz my możemy kibicować jej. To naprawdę świetne uczucie – przyznała wnuczka kobiety. Obecnie Virginia Hislop większość czasu spędza na pracach społecznych, czytaniu, kontaktach towarzyskich i pracy w ogrodzie.

wiadomosci.radiozet.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę