Nasze projekty

Ma 85 lat i jest najstarszym tegorocznym maturzystą! „Warto. Nie ma się czego bać!”

Pan Józef mieszka w Kaliszu i to właśnie tam przystąpił w tym roku do matury. Egzaminy zdawał z czterech przedmiotów. 85-letni maturzysta ma za sobą ciężkie dzieciństwo.

fot. Kalisz. Dopisz swoją historię./facebook.com

Maj to w Polsce zdecydowanie miesiąc między innymi matur. Co roku tysiące maturzystów przystępuje do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. W tym roku matury trwają od 7 do 25 maja. Pierwsze trzy dni poświęcone były na egzaminy z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego. Teraz trwają matury z innych przedmiotów, zarówno ustne jak i pisemne.

ZOBACZ TEŻ>>> 10-letni chłopiec uratował życie swojej koleżance. „Tymek jesteś naszym bohaterem!”

17 maja egzamin maturalny z geografii zdawał pan Józef Peruga, który ma… 85 lat. Jak się okazuje, senior z Kalisza na tegorocznej maturze zdawał również inne przedmioty, z języka polskiego, języka niemieckiego i matematyki.

Reklama

Dalsza część artykułu poniżej.

Pan Józef Peruga urodził się 1939 roku, w okolicach Turku. W Kaliszu mieszka od ponad 20 lat. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej urzędu miasta w Kaliszu, pan Józef w „czasie wojny, jako małe dziecko, był więźniem niemieckiego obozu”. Przez lata pracował jako kierowca, ale jak przyznał chciał w życiu robić coś innego. Chciałem być policjantem, pracować w wydziale ruchu drogowego. Nie udało się, bo tego wykształcenia zabrakło. Idźcie na maturę. Warto. Nie ma się czego bać! – mówił pan Józef dla portalu kalisz.pl.

Po zakończonych egzaminach pan Józef odwiedził kaliski ratusz. Tam spotkał się z prezydentem miasta Krystianem Kinastowskim. Panie Józefie, pana postawa budzi szacunek i uznanie – mówił prezydent, jednocześnie gratulując postawy.

Reklama

kalisz.pl, fakt.pl, onet.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę