Nasze projekty

10-letni chłopiec uratował życie swojej koleżance. „Tymek jesteś naszym bohaterem!”

Tymon podczas szkolnych zajęć na basenie zauważył nietypowe zachowanie jednej ze swoich koleżanek. Natychmiast ruszył jej z pomocą. "Uratowałem koleżankę przed śmiercią" - relacjonował później. Chłopiec stał się bohaterem!

fot. freepik.com/Miasto Tczew, facebook.com

Pod koniec kwietnia w Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji odbywały się zajęcia dla dzieci ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie. Podczas zajęć 9-letnia Marcelina zasłabła w wodzie. Choć na basenie znajdowali się zarówno ratownicy jaki i nauczyciele, na pomoc dziewczynce ruszył tylko jej kolega, Tymon Pelcer.

ZOBACZ>>> Młody chłopak poruszył przechodniów. „Przyjmę każdą ofertę pracy, która mi pomoże”

Uratowałem koleżankę przed śmiercią. Widziałem, że się topiła – relacjonował chłopiec. Jak dodał, kiedy zauważył, że coś niepokojącego się dzieje, zanurkował i okazało się, że dziewczynka ma opadniętą głowę. Ratownicy patrzyli… Wołałem ich. Wyłowiłem koleżankę na brzeg i wtedy ratownicy podbiegli, zerwała się mama i nauczyciele – mówił.

Reklama

Marcelina natychmiast została przewieziona do szpitala. Dzięki reakcji Tymona, dziewczynka wyszła z wypadku bez szwanku. 9 maja z chłopcem spotkał się prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski. Tymon został uhonorowany za swój bohaterski czyn.

„Tymek jesteś naszym bohaterem!”

Jak czytamy w oświadczeniu Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji, w czasie incydentu na basenie „zgodnie z obowiązującymi procedurami, miała dyżur dwójka ratowników”. „Niestety nie zauważyli niezwłocznie zaistniałej sytuacji. Po zaalarmowaniu ratowników jeden z nich udzielił dziewczynce pierwszej pomocy i podał tlen” – podkreślono.

Ratownicy oraz ich przełożony zostali ukarani naganą. „Zarząd Spółki bardzo dziękuje i docenia zimną krew młodego Tymka, który jako pierwszy zareagował i ratował swoją koleżankę. Podziękowaliśmy mu już w dniu zdarzenia i dziękujemy również w tym oświadczeniu. Tymek jesteś naszym bohaterem!” – czytamy.

Reklama

tczewska.pl, ofeminin.pl, polskieradio24.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę