Nasze projekty

To nie jest zwykły kurs. 7 faktów o Akademii Dziennikarstwa

Fakt, że Akademia Dziennikarstwa rusza już po raz piąty, to dowód na to, że nie jest to zwykły kurs dla pasjonatów mediów. To przede wszystkim szansa, by znaleźć odpowiedź na pytanie, jak chce się mówić o Panu Bogu, o Kościele i o wierze.

Reklama

Akademia Dziennikarstwa to dwusemestralny kurs prowadzony przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie i portal Stacja7.pl. Po raz kolejny Akademia wystartuje w październiku 2020 roku. Pierwsi chętni już wysłali swoje zgłoszenia. Czas na zapisy jest do 30 września. Dlaczego warto wziąć w niej udział? Oto 7 faktów, które pokazują, że Akademia nie jest zwykłym kursem, ale może stać się początkiem niezwykłej pasji.

1. Wykładowcami Akademii są specjaliści świata mediów

Zajęcia prowadzą dziennikarze, redaktorzy, montażyści, graficy. W tym roku na Akademii pojawią się m.in. Dorota Gawryluk, Tomasz Wolny, Marcin Makowski, Krzysztof Ziemiec, Robert Mazurek, Alina Petrowa-Wasilewicz, Paweł Płuska, Małgorzata Ziętkiewicz, Weronika Kostrzewa, ks. Krzysztof Pawlina, ks. Przemysław Śliwiński, ks. Marek Dobrzeniecki i o. Marek Kotyński.

Reklama

2. Tematyka zajęć obejmuje szeroko rozumianą pracę w mediach

Wśród nich są m.in. sztuka pisania, warsztaty graficzne, budowa i zarządzenie stronami internetowymi, obsługa mediów, praca z kamerą, sztuka prezentacji, a także zajęcia teologiczne, psychologiczne i z elementami retoryki. Dzięki temu, że Akademia obejmuje kompleksowo tak wiele zagadnień, daje szansę na znalezienie w branży medialnej swojego miejsca, poznanie i rozwój różnych swoich umiejętności i być może odkrycie swojego powołania.

3. Przez Akademię od 2016 roku przewinęło się już ponad 300 osób

Reklama

Wśród nich osoby świeckie, ale i siostry zakonne, bracia, a także księża. Osoby u progu studiów i z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ludzie, którzy czują w sercu iskrę do pracy w mediach i którzy dopiero odkrywają w sobie medialne talenty. Całe to bogactwo i różnorodność to nic innego, jak obraz Kościoła, który, jak ciało, składa się z „wielu członków” i wszystkie z nich są w nim potrzebne.

4. W Akademii można wziąć udział bez względu na wiek i doświadczenie

Niezależnie od tego, ile ma się lat i co do tej pory robiło się w życiu – można wziąć udział w zajęciach. Różnorodność uczestników Akademii niesie za sobą ogromne bogactwo. Dzięki niej możemy spojrzeć na poszczególne kwestie z różnych perspektyw, a praca w grupie pokazuje, co każdy z uczestników może od siebie dać i czego jeszcze się nauczyć. To świetna szkoła współpracy, zrozumienia, pokory i wzajemnego doceniania się!

Reklama

5. Wiele osób nawiązało na Akademii wspaniałe relacje i znalazło oddanych przyjaciół

Mimo dużych odległości na zajęcia przyjeżdżają osoby z całej Polski. Dzięki pracy w grupach można poznać się lepiej i budować znajomości, a zwłaszcza wymieniać się swoimi doświadczeniami wiary oraz swoimi talentami. Przyjaźnie te mogą zaowocować wspólnymi wielkimi dziełami, ale przede wszystkim to stałe wsparcie w codziennych zmaganiach.

6. Zajęcia na Akademii to przede wszystkim praktyka

Aby się czegoś nauczyć, trzeba zacząć to robić! Akademia Dziennikarstwa to szansa, by sprawdzić się w bardzo rozmaitych zadaniach: napiszesz artykuł, wywiad i reportaż, staniesz przed kamerą, obmyślisz swój pierwszy plan promocji. Każdy ze zjazdów będzie dawał możliwość spotkania się ze specjalistami i zadania im trudnych pytań. Siedzenie w ławkach i czytanie długich, nudnych prezentacji? Nic z tych rzeczy. Na wykładach nie zajmujemy się długo przygotowaniem teoretycznym, ale szybko przechodzimy do działania. 

7. O Panu Bogu trzeba umieć mówić

Tak, podsumowując pierwszą edycję Akademii, powiedział ks. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW. Fakt, że Akademia wystartuje w tym roku po raz piąty pokazuje, że zależy nam na wspólnocie Kościoła, na głoszeniu prawdy i chcemy wykorzystać do tego jak najwięcej narzędzi i środków. Tego wszystkiego można się nauczyć właśnie na Akademii. Łączy ona w naturalny sposób specjalistyczną wiedzę z praktyką, ale i ze świadectwem – bo wszystko, co czynimy, powinno być „na Bożą chwałę” (1 Kor 10, 31)

ZAPISY NA AKADEMIĘ DZIENNIKARSTWA JUŻ TRWAJĄ >>> KLIKNIJ <<<

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę