Nasze projekty
Reklama

Akademia Dziennikarstwa – kolejna edycja w październiku!

Już w październiku 2018 zaczynamy kolejną edycję Akademii Dziennikarstwa. Jest to roczny kurs przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę dziennikarską, usystematyzować ją, przećwiczyć i nadać swojemu dziennikarstwu duchowy wymiar.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs dedykowany jest dla osób interesujących się szeroko rozumianą pracą w mediach. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek i wykształcenie. W zajęciach mogą brać udział zarówno osoby świeckie jak i duchowne. Szczególnie cenne mogą być one dla administratorów i współtwórców parafialnych i kościelnych stron internetowych.

Każdy, kto ma pasję, coś do opowiedzenia, chęć dzielenia się światem z innymi, może zrealizować swoje marzenia dziennikarskie. Akademia Dziennikarstwa to szansa na rozszerzenie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie w codziennych zadaniach, pracy zawodowej lub w prowadzeniu własnych blogów, stron, czasopism, czy też innych kanałów komunikacji.

Reklama

Jakie zajęcia odbywają się na Akademii?

Na kolejnych zjazdach Akademii uczestnicy poznają kolejne aspekty pracy medialnej m.in. redagowanie tekstów prasowych, podstawy tworzenia grafiki, fotografii i montażu filmowego, działanie w mediach społecznościowych, zarządzanie stronami internetowymi, czy też występy medialne. Na kursie pojawiają się również zagadnienia z psychologii mediów i teologii. Wiele z zajęć odbywa się w podziale na grupy, co zwiększa efektywność pracy uczestników.

Reklama

Co można z tego mieć?

Praktyczna wiedza zdobyta podczas zajęć pozwala na samodzielne stworzenie strony, internetowej, bloga, promocję treści, posługiwanie się pięknym słowem, ale także oswaja z kamerą czy też rozwija umiejętności graficzne. Na zakończenie Akademii absolwenci otrzymują od uczelni specjalne dyplomy ukończenia kursu.

Reklama

Absolwenci poprzednich edycji często zwracają uwagę na fakt, że w czasie kursu odkrywają swoje talenty i według swoich możliwości zdobywają się na odwagę by podejmować nowe zawodowe wyzwania. Przyznają też, że poprawili jakość swojej pracy, ale także zaczęli realizować swoje pragnienia dzielenia się ze światem swoimi spostrzeżeniami. Powstały strony prowadzone przez absolwentów kursu, część osób tworzy treści dla różnych mediów czy strony dla swoich parafii i wspólnot. Studenci współpracują też ze Stacją7, nierzadko wzbogacając swoimi tekstami wydania tematyczne portalu.

Informacje organizacyjne

Zajęcia odbywają się w soboty, 10 razy w ciągu roku akademickiego (średnio raz w miesiącu), od października do maja. Studenci spotykają się w budynku Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie (ul. Dewajtis). Zapisy rozpoczną się w lipcu i potrwają do końca września. Dokładne terminy zjazdów Akademii zostaną opublikowane we wrześniu.

ZAPISY

Zapisy na Akademię Dziennikarstwa prowadzi sekretariat PWTW. Chętni, którzy chcą wziąć udział w procesie rekrutacyjnym już teraz mogą zgłosić swoją gotowość udziału w kursie za pomocą poniższego formularza.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę