Nasze projekty

„Naszym obowiązkiem jest ciągłe budowanie cywilizacji życia.” Trwa Letnia Akademia Pro-life

Rozpoczęła się Letnia Akademia Pro-life, czyli spotkanie dla tych, którzy chcą mądrze i odpowiedzialnie bronić życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Liderzy spotkali się w Krakowie i popracują do niedzieli.

Fot. prostooleh/Freepik

To już trzecia edycja Letniej Akademii Pro-Life, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie. W zeszłym roku odbyły się dwie edycje Akademii. Tym razem uczestnicy przyjechali m.in. z Warszawy, Ełku, Aleksandrowa Mazowieckiego. Reprezentują różne środowiska zawodowe.

Musimy być cały czas gotowi do rozmowy z młodym pokoleniem, by dać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Stąd pomysł na takie spotkania. Akademia Pro-Life wykuwa odważnych, wyposażonych w naukowe argumenty obrońców życia – opowiada Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor do spraw edukacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

fot. materiały prasowe

Zagadnienie obrony ludzkiego życia jest wciąż aktualne i potrzebne. Naszym obowiązkiem jest ciągłe budowanie cywilizacji życia, nie tylko podrywy w obronie ludzkiego życia, gdy są „czarne marsze”. Obrona życia nienarodzonych to sprawa fundamentalna. Nie możemy sobie pozwolić na uśpienie w tej kwestii. Wiemy, że spór o aborcję będzie trwał do końca świata. Dlatego musimy być cały czas gotowi do merytorycznej debaty – powiedział Marcin Nowak, współorganizator Letniej Akademii.

Reklama

„Jesteśmy zaproszeni do tego by być apostołami pro-life”

Podczas Akademii Pro-Life uczestnicy poznają odpowiedzi na wiele trudnych pytań i źródła, do których warto sięgać w celu znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu pro-life. Jesteśmy zaproszeni do tego by być apostołami pro-life w naszym środowisku, miejscu pracy, w rozmowach z dorastającymi dziećmi– dodaje Magdalena Guziak-Nowak.

W ramach Akademii codziennie odbywają się warsztaty i spotkania z gośćmi. Jeden z wykładów dotyczyć będzie tematu dzieci utraconych, w tym pomocy rodzicom przeżywającym żałobę. Wiedzę, którą przekażemy podczas Akademii, można od razu wykorzystać w praktyce, na czym nam najbardziej zależy– dodaje Marcin Nowak.

fot. materiały prasowe

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Misją stowarzyszenia działającego od 1999 r. jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

Reklama

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę