Nasze projekty
Fot. Youtube/Langusta na plamie

O. Szustak zaprasza do lektury całego Pisma Świętego

– Chciałbym z Wami przeczytać całą Biblię: Nowy i Stary Testament. Zajmie nam to trzy lata z kawałkiem – zapowiada o. Adam Szustak, zapraszając do nowego cyklu.

Reklama

Nowy projekt o. Adama wystartował na kanale Langusta na palmie 1 października. Każdego dnia o północy pojawiać się na nim będą kolejne rozdziały Pisma Świętego, odczytywane przez dominikanina. Po lekturze postawi on słuchaczom kilka pytań, pomocnych w rozważeniu czytanego fragmentu. O. Adam podkreśla jednak, że nie będą to komentarze.

– Komentowanie Biblii może czasem utrudniać spotkanie ze Słowem Bożym. W Biblii nie chodzi o to, żeby ją zrozumieć! Przede wszystkim Biblia jest od tego, żeby do nas mówić. Biblia czyta nas, czyta nasze serce, wydobywa z nas różne rzeczy. To chciałbym z Wami zrobić: chciałbym, abyśmy przeczytali całą Biblię a raczej dali okazję, żeby to Ona nas przeczytała. Pytania będą tylko pomocą, żebyście pozwolili się jej czytać – tłumaczy o. Adam, dodając, że ma nadzieję, że odbiorcy nie ograniczą się do wysłuchania kolejnego rozdziału, ale spędzą trochę czasu na autentycznym spotkaniu ze Słowem.

Reklama
Reklama

Lekturę Pisma Świętego o. Szustak rozpoczął od Ewangelii św. Marka. – Nowy Testament jest pełnią, szczególnie Ewangelie są pełnią Słowa Bożego i wszystko w Piśmie Świętym trzeba czytać przez pryzmat Ewangelii, bo ona wszystko tłumaczy, do niej wszystko prowadzi – wyjaśnia dominikanin.

ah, Langusta na palmie/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę