Nasze projekty

Papież podarował 400 tys. dolarów dla głodujących

Papież Franciszek podarował 400 tys. dolarów na pomoc dla głodujących w Lesoto. Za sprawą suszy w tym południowoafrykańskim kraju plony zmniejszyły się o 62 proc. Brak żywności dotyczy pół miliona ludzi, a więc jednej czwartej mieszkańców królestwa

Składając w miniony czwartek listy uwierzytelniające na ręce króla Letsie III, nowy nuncjusz apostolski abp Peter Bryan Wells poinformował, że papież postanowił ofiarować Królestwu Lesotho 400 tys. dolarów na pomoc w uporaniu się ze skutkami suszy i „jako znak miłości do ubogich i zepchniętych na margines”.

Według watykańskiego dyplomaty dar ten ma charakter wyjątkowy, gdyż papież zazwyczaj nie przekazuje pieniędzy rządom państw. Pomoc poszkodowanych jest zwykle kierowana do katolickich organizacji charytatywnych. Jednak potrzeby Lesotho skłoniły papieża do odstąpienia tym razem od zasad obowiązujących w Watykanie i dania natychmiastowej odpowiedzi na prośbę rządu Lesotho – wyjaśnił metropolita stołecznego Maseru, abp Gerard Tlali Lerotholi.

Ze swej strony abp Wells podkreślił, że Franciszek skorzystał z tej sposobności, by pokazać, że nie wypowiada pustych słów i robi to, czego naucza.

Reklama
Reklama

Zapewnił też, że wydawanie otrzymanych od papieża pieniędzy będzie kontrolowane.


pb (KAI/africanindy.com) / Maseru

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite