Nasze projekty

Papież: dla Jezusa jesteśmy przyjaciółmi, niezależnie od zasług

"Niech Maryja pomaga nam pogłębiać przyjaźń z Jej Synem i szerzyć ją wokół nas" - mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Regina caeli” w Watykanie.

fot. vatican news/youtube.com (print screen)

Ojciec Święty zwrócił uwagę na zawarte w czytanym dziś fragmencie Ewangelii słowa Pana Jezusa skierowane do uczniów: „Już was nie nazywam sługami, ale przyjaciółmi” (por. J 15, 15). Przypomniał, że w Biblii słudzy Boga to osoby, którym powierza On ważne misje. Co to oznacza? Jednak, by wyrazić kim dla Niego jesteśmy Jezus wskazuje na pojęcie przyjaźni.

Franciszek zauważył, że każdy z nas na przestrzeni swego życia doświadczył przyjaźni i zachęcił do dziękowania Bogu za osoby, które obdarzyła nas swoją wierną przyjaźnią. Pomyślmy przez chwilę o naszych przyjaciołach i przyjaciółkach i podziękujmy za nich Panu! – prosił papież.

Szerzmy przyjaźń wokół nas!

Podkreślił, że dla Pana Jezusa jesteśmy przyjaciółmi, pragnie naszego dobra i chce, żebyśmy mieli udział w Jego dobru. Dla Jezusa jesteśmy „osobami drogimi – niezależnie od wszelkich zasług i wszelkich oczekiwań – do których wyciąga rękę i ofiarowuje swoją miłość, swoją łaskę, swoje Słowo; z którymi dzieli się tym, co jest dla Niego najcenniejsze, tym wszystkim, co usłyszał od Ojca”.

Reklama

Papież zachęcił do zastanowienia się nad naszą relacją z Bogiem a także naszym świadectwem życia wobec innych, zwłaszcza tych, którzy popełniają błędy i potrzebują przebaczenia. Niech Maryja pomaga nam pogłębiać przyjaźń z Jej Synem i szerzyć ją wokół nas – powiedział Ojciec Święty przed odmówieniem modlitwy „Regina Caeli” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

SPRAWDŹ>>> Matka Boża na dużym ekranie. Filmowe oblicza Maryi

„Niech zmartwychwstały Pan napełni radością i pokojem wszystkie wspólnoty”

Po odmówieniu modlitwy „Regina Caeli” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty złożył życzenia wielkanocne wiernym Kościołów wschodnich, obchodzących dzisiaj Święta Wielkanocne.

Reklama

Drodzy bracia i siostry, przekazuję moje najserdeczniejsze życzenia braciom i siostrom Kościołów prawosławnych i niektórych katolickich Kościołów Wschodnich, które dzisiaj, zgodnie z kalendarzem juliańskim obchodzą Wielkanoc. Niech zmartwychwstały Pan napełni radością i pokojem wszystkie wspólnoty oraz umocni te, które przeżywają trudne doświadczenia. Życzę im dobrych Świąt Paschalnych – powiedział Franciszek.

Papież po raz kolejny apeluje o pokój

Franciszek po raz kolejny zaapelował o położenie kresu wojnie na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Zapewnił także o swej modlitwie za ofiary  powodzi w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul. Nich Pan przyjmie zmarłych, pocieszy ich rodziny i i tych, którzy musieli opuścić swoje domy – powiedział Franciszek.

Następnie papież zaapelował: Proszę, módlmy się nadal za udręczoną Ukrainę, która tak bardzo cierpi, a także za Palestynę, Izrael, aby zapanował pokój, aby umocnił się dialog między nimi i przyniósł dobre owoce. Nie dla wojny, tak dla dialogu – zaapelował Ojciec Święty.

Reklama

Vatican News, KAI

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę