Nasze projekty

Kard. Krajewski: przywracamy uchodźcom godność

Kilka dni temu siostry ze zgromadzenia Służebnic Bożej Opatrzności z Katanii oddały do dyspozycji papieża Franciszka należący do nich budynek, aby stał się domem dla migrantów szukających schronienia w Rzymie. Kard. Krajewski opowiedział o dalszej drodze uchodźców, którzy zostaną przyjęci w tym domu.

Najlepiej, aby migranci zatrzymali się w domu – jak podkreśla jałmużnik papieski – na dwie lub trzy noce „bo chodzi o inkulturację”Później rodziny czy matki z dziećmi są umieszczane w różnych dzielnicach Rzymu.

Dzieci natychmiast idą do szkoły, rodzice oraz dorośli podejmują od razu kurs języka. Następuje także integracja w dzielnicy, więc nie jest to tak, jak było we Francji, że powstawały całe dzielnice uchodźców i potem to właściwie było państwo w państwie, gdzie nawet policja nie mogła wjechać – mówi jałmużnik papieski.

PRZECZYTAJ: Odpowiedź na “Fratelli tutti”. Zakonnice przekazały dom dla migrantów

Reklama
Reklama

Kard. Krajewski podkreślił, że wprowadza się zalecenia papieża o przyjmowaniu rodzin przez włoskie parafie. Możliwości są bardzo duże, ponieważ w Rzymie znajduje się około 500 parafii.


W ten sposób działa także Wspólnota św. Idziego, której my pomagamy. Ci ludzie po prostu rozchodzą się po całym Rzymie. Watykan również dał do dyspozycji kilka mieszkań, gdzie mieszkają te rodziny – zaznaczył kard. Krajewski. Po roku czasu znajduje się im pracę i oni zaczynają żyć wtedy jak wszyscy Włosi. Pomagamy im w otrzymaniu wszystkich dokumentów, także są oni zgodnie z prawem na terenie Włoch i zaczynają swoje życie tak, jak wszystkie inne rodziny włoskie. Najważniejsze jest doprowadzić do tego, aby stali się autonomiczni. Przywracamy im wtedy godność – powiedział kard. Krajewski.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę