Nasze projekty

Franciszek odprawi liturgię Wieczerzy Pańskiej w więzieniu

Wielkoczwartkową liturgię Wieczerzy Pańskiej papież Franciszek odprawi w tym roku w rzymskim więzieniu „Regina Coeli”. Do obrzędu obmycia nóg będą wybrani osadzeni.

Wizyta papieża w więzieniu „Regina Coeli” rozpocznie się o godz. 16 – informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Najpierw papież spotka się z więźniami chorymi, przebywającymi w infirmerii, potem odprawi celebrację eucharystyczną z obrzędem obmycia stóp 12 więźniom, a po liturgii spotka się również na osobiste rozmowy z niektórymi z nich.

Rok temu Franciszek również sprawował liturgię wielkoczwartkową w więzieniu. Wówczas pojechał do Zakładu Karnego w Paliano na terenie diecezji Palestrina nieopodal Rzymu.

W 2016 roku Ojciec Święty sprawował tę uroczystość w ośrodku dla uchodźców ubiegających się o azyl (CARA) w Castelnuovo di Porto. W 2015 roku w rzymskim więzieniu w Rebibbia. W 2014 roku w ośrodku Santa Maria della Provvidenza, należącym do Fundacji ks. Gnocchiego w Rzymie. W 2013 roku w zakładzie karnym dla nieletnich w Casal del Marmo Rzymie.

Reklama
Reklama

 

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite