Nasze projekty

W Egipcie powstaje „Droga Świętej Rodziny”, którą Maryja i Józef uciekali z małym Jezusem

Ruszyły pierwsze inwestycje związane z odtworzeniem drogi, którą Święta Rodzina przebyła w Egipcie, uciekając przed prześladowaniami Heroda. Szlak ten promuje już egipskie ministerstwo turystyki. "Droga Świętej Rodziny" ma być jedną z najważniejszych turystycznych atrakcji w tym kraju.

3,5 tys. kilometrów przebiegających prze dwadzieścia pięć różnych miejscowości. Tak będzie wyglądać Droga Świętej Rodziny, na której  trasie – po obu stronach Nilu – znajdą się różne zabytki, upamiętniające trzyletnią ucieczkę do Egiptu.

Początek podróży to obszar starego Kairu. Jest on znany z „Babilońskiej Twierdzy”, gdzie Święta Rodzina mieszkała w jaskini, która znajduje się w kościele św. Sergiusza. Dalej trasa będzie biegła przez wioskę Matariya, w której rośnie tzw. „Drzewo Maryi” – tam według tradycji Święta Rodzina miała wypoczywać. Na Drodze znajduje się także poświęcony Maryi kościół w Jabal al-Tayr, przy którym Jezus zostawił na skale odcisk swej dłoni, chroniąc rodziców przed spadającym głazem. Zwieńczeniem trasy będzie klasztor Dayr al-Muharrak, w gubernatorstwie Asjut. Stoi on w miejscu, gdzie Święta Rodzina zatrzymała się na ostanie sześć miesięcy, przed swym powrotem do Palestyny.

Droga Świętej Rodziny powstaje dzięki środkom publicznym. Projekt wspierają prywatni przedsiębiorcy i różne organizacje międzynarodowe. Władze Egiptu mają nadzieję, że będzie to prawdziwa atrakcją i przyciągnie do tego kraju wielu pielgrzymów i turystów. Podjęto już starania, by Drogę Świętej Rodziny wpisać na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite