Nie mogą pielgrzymować do Maryi, więc Maryja „przychodzi” do nich

Archidiecezja Pekińska przeżywa właśnie "Rok Rodziny". To odpowiedź biskupów chińskich na wezwanie papieża, by towarzyszyć rodzinom w trudnym czasie zarazy. Ponieważ z racji epidemii nie można jak zawsze pielgrzymować do sanktuariów, wierni przekazują sobie wizerunki Maryi z domu do domu.

Katolicy w Chinach bardzo mocno przeżywają pobożność maryjną. W maju rokrocznie pielgrzymują do sanktuariów w całym kraju. Tym razem, z powodu epidemii, musieli pozostać w domach, ale znaleźli sposób, by uczcić miesiąc poświęcony Maryi.

Wspólnoty katolików powstanowiły przekazywać sobie z domu do domu wizerunki Maryi i modlić się przy nich w gronie najbliższych i sąsiadów. Dzięki temu umacniają swoją modlitwę rodzinną, ale także czują łączność z całą wspólnotą Kościoła. W „modlitewnych wieczernikach” spędzają przy Maryi czas z różańcem w rękach.

W archidiecezji Jinan wierni również rodzinnie, w domach, peregrynują duchowo do maryjnych sanktuariów. Tradycją w tym regionie jest pielgrzymka do sanktuarium Jianshan w Huzhuang, gdzie w tym roku obchodzona jest 125. rocznica powstania kościoła pw. Matki Bożej z Lourdes.

Reklama
Reklama

Pod koniec kwietnia biskupi archidiecezji pekińskiej ogłosili w specjalnym liście do biskupów i pasterskich Rok Rodziny. Zainspirował ich do tego Papież Franciszek, który wezwał katolików na całym świecie do szczególnej modlitwy do Maryi w maju oraz jego adhortacja Amoris Laetitia.

KAI, Stacja7/os

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę